Przejdź do treści
Artykuły

Handicap ORLEN OIL Motor Lublin tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu PGE Ekstraligi?

ORLEN OIL Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Edyta Wojdeł

Handicap ORLEN OIL Motor Lublin tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu PGE Ekstraligi?

Już 12 kwietnia rozpoczną się kolejne zmagania o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Ubiegłoroczni zwycięzcy, ORLEN OIL Motor Lublin, potyczkę o obronę tegoż miana, rozpoczną dwa dni później w Grudziądzu. Traf chciał, że aż czterech reprezentantów lubelskiego Motoru znajduje się również w żużlowej kadrze Reprezentacji Polski. Co za tym idzie, okazję do zapoznania się z grudziądzkim owalem będą mieli już 6 kwietnia podczas finału Drużynowych Mistrzostw Europy.

Tegoroczne starcie o tytuł Drużynowego Mistrza Europy swój finał będzie miało 6 kwietnia w Grudziądzu. W Wielkim Finale tytułu DME bronić będą Polacy. Dla czterech żużlowców reprezentujących nasz kraj w europejskich zmaganiach drużynowych może być to zarazem nie lada okazja do zapoznania się z torem, na którym przyjdzie im się ścigać już w pierwszej rundzie ekstraligowych rozgrywek. Mowa oczywiście o reprezentantach ORLEN OIL Motoru Lublin, a konkretnie: Wiktorze Przyjemskim, Mateuszu Cierniaku, Dominiku Kuberze oraz Bartoszu Zmarzliku.

O tym czy cała czwórka lubelskich żużlowców będzie miała okazję sprawdzić swój sprzęt na grudziądzkim owalu, zdecyduje oczywiście selekcjoner naszej rodzimej kadry – Rafał Dobrucki. Ostatnim sprawdzianem polskich reprezentantów, przed podjęciem oficjalnej decyzji, będzie oczywiście Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda, które odbędzie się 24 marca w Bydgoszczy. Spośród wymienionych lubelskich Koziołków jedynym, który nie weźmie udziału w tej ostatecznej selekcji, jest Mateusz Cierniak.

Dodatkowo zasady regulujące skład reprezentacji danego kraju w turnieju DME stanowią, iż tylko jeden reprezentant cyklu SGP, może znaleźć się wśród piątki powołanej do walki o europejskie drużynowe mistrzostwo. Powyższy fakt wyklucza zatem możliwość jednoczesnego wystawienia Bartosza Zmarzlika oraz Dominika Kubery. Możemy być zatem pewni, że reprezentacja Polski podczas DME nie będzie oparta wyłącznie na zawodnikach lubelskiego Motoru.

Chociaż grudziądzkie Gołębie w nowym sezonie PGE Ekstraligi wystąpią w mocno odświeżonym składzie, to nie ulega wątpliwości, że dla wielu, ORLEN OIL Motor Lublin jest zdecydowanym faworytem swojego pierwszego wyjazdowego pojedynku. Któż jednak nie byłby rad takiego rodzaju handicapu. Z pewnością, wcześniejsza możliwość sprawdzenia i dopasowania sprzętu do toru przeciwnika, jest zawsze bardzo budująca, nawet dla najlepszych reprezentantów sportu żużlowego. Dobranie odpowiednich ustawień motocykla pod konkretny obiekt, na którym przychodzi się akurat ścigać, to niejednokrotnie, jeśli nie zawsze, bardzo znaczący element późniejszego sukcesu podczas wyścigów. W szczególności przydatne może się to pokazać dla Wiktora Przyjemskiego, który, pomimo iż miewał już szanse do ścigania się wśród najlepszych, to w tym roku, w PGE Ekstralidze, będzie stawiał swoje pierwsze kroki.

Oczywiście, z całą pewnością znajdą się głosy, mówiące o tym, że na obydwa spotkania owal należący do GKMu Grudziądza może zostać przygotowany w inny sposób. Jednakże, pomimo iż drobne zmiany są bez wątpienia niewykluczone, to akurat w Grudziądzu, raczej wielkiego pola do popisu w tej materii nigdy nie było i prawdopodobnie nie będzie i tym razem. Co prawda istnieje zawsze prawdopodobieństwo, że włodarze grudziądzkiego klubu posiadają tajemniczego asa w rękawie, ale tego przyjdzie nam się dowiedzieć dopiero podczas pierwszej rundy nowego sezonu PGE Ekstraligi.

351113596 927699898495294 4861369981851046008 n
Fot. Sonia Kaps
Zmarzlika
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *