Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Grzegorz Zengota chce jeździć w Grand Prix. Czy jego marzenie się spełni?

Grzegorz Zengota
Fot. Czarny Productions

Autor: Paweł Płóciniak

Grzegorz Zengota chce jeździć w Grand Prix. Czy jego marzenie się spełni?

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Grzegorz Zengota ocenił tegorocznych uczestników cyklu Grand Prix w tym Bartosza Zmarzlika, Dominika Kubere oraz Szymona Woźniak. Powiedział również, kogo jego zdaniem brakuje w walce o tytuł indywidualnego mistrza świata.

Wychowanek Falubazu Zielona Góra od dwóch sezonów reprezentuje barwy Fogo Unii Leszno. W ubiegłym roku został niespodzianką sezonu i był jednym z liderów Byków. Grzegorz Zengota startował również na arenie międzynarodowej w Tauron SEC zajmując czternastą lokatę, omijając jedną rundę w Częstochowie. Zwycięzca cyklu uzyskuje miejsce w Grand Prix, wtedy po złoty medal sięgnął Mikkel Michelsen. Zawodnik leszczyńskiej Unii powiedział, kogo według niego brakuje i zasługuje na jazdę z najlepszymi zawodnikami na świecie.

– Mam wrażenie, że w tej stawce uczestników SGP brakuje dwóch nazwisk – Janusza Kołodzieja i…Grzegorza Zengoty. Cóż żarty na bok z moją osobą, ale „Koldi” w pełni zasługuje na bycie stałym uczestnikiem rywalizacji o tytuł IMŚ – przyznał Zengota dla ekstraliga.pl

W rozmowie dla oficjalnej strony rozgrywek PGE Ekstraligi Grzegorz Zengota zdecydował się ocenić uczestników tegorocznego cyklu Grand Prix w tym polskich zawodników. W tym sezonie nasz kraj w walce o tytuł indywidualnego mistrza świata reprezentują Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera oraz Szymon Woźniak. Po pierwszych zawodach w Gorican najwyżej jest Zmarzlik na czwartym miejscu. Kubera zajmuje ósmą lokatę, a Woźniak jest trzy pozycje niżej. Przed nimi w najbliższą sobotę pierwsza polska runda w tym sezonie, mianowicie na PGE Narodowym w Warszawie.

Bartosz Zmarzlik – najbardziej utytułowany uczestnik tych zmagań, cztery tytuły IMŚ w zasadzie mówią wszystko. Cel jasny i prosty – walka o kolejny złoty medal w pogoni za osiągnięciami takich sław jak Ivan Mauger, Tony Rickardsson czy Ove Fundin. Bartek zawsze walczy o zwycięstwa, jego umiejętności i ambicja nie mają sobie równych.

Dominik Kubera – kolejny debiutant, ale w tym przypadku jestem spokojny o wynik. „Domin” nie tylko ma wielki potencjał, ale także olbrzymie umiejętności i to prawdziwa zadziora na torze. Dysponuje atomowym startem i cechuje go niesamowita odwaga oraz zacięcie. Skazany na sukces.

Szymon Woźniak – potrafi wygrać z każdym. Debiutant w tych rozgrywkach, być może będzie ich „czarnym koniem”. Ogromna determinacja i wola walki.

Grzegorz Zengota
Fot. Czarny Productions
431070539 809057111260792 6226386802154785521 n
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *