Żużel - Best Speedway Tv

Grand Prix w Gorzowie zorganizuje klub! Znamy szczegóły! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grand Prix w Gorzowie zorganizuje klub! Znamy szczegóły!

Grand Prix

Grand Prix w Gorzowie Grand Prix w Gorzowie zorganizuje klub! Znamy szczegóły!

W ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji  dotyczącej rozegrania  jednej z rund Grand Prix, która ma odbyć się w Gorzowie. Na całe szczęście fani speedwaya z miasta nad Wartą mogą być spokojni. Turniej odbędzie się na stadionie Edwarda Jancarza 25 czerwca, a organizatorem tego wydarzenia będzie gorzowski klub.

Grand Prix

Jak poinformował lokalny portal gorzowianin.com, władze Gorzowa zrezygnowały z organizacji turnieju Grand Prix na żużlu. Zadanie to zostało powierzone Stali Gorzów, która dostanie od miasta na ten cel 1,5 mln zł – w ramach promocji miasta poprzez sport. Oczywiście, o ile uchwałę w tej sprawie poprą radni podczas sesji, która odbędzie się we wtorek 5 kwietnia. Jeden z gorzowskich radnych wyraził już jakiś czas temu swoje niezadowolenie z organizacji takich zawodów w północnej części województwa lubuskiego.

Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy z Grupą Discovery i Stalą Gorzów na temat takiego rozwiązania, które byłoby najlepsze dla miasta, dla mieszkańców, dla miłośników tego sportu. Przede wszystkim braliśmy pod uwagę sytuację gospodarczą, sytuację, jaka jest w kraju i na świecie. Podczas ostatniego spotkania padła propozycja ze strony miasta, aby organizacją Grand Prix zajął się klub Stal Gorzów.

Klub wyraził chęć organizacji tego wydarzenia sportowego, a Grupa Discovery to zaaprobowała. Taki sposób organizacji wydarzenia jest korzystniejszy dla budżetu miasta, ponieważ przeznaczamy mniej pieniędzy na turniej. Dzięki temu możemy dodatkowymi środkami wesprzeć działalność innych gorzowskich klubów – powiedziała Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa w rozmowie z portalem gorzowianin.com

fot. Paweł Wilczyński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×