Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Grand Prix na żużlu w Gorzowie już w sobotę. Emocje na „Jancarzu” czekają nas jeszcze wcześniej

Grand Prix na żużlu
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Grand Prix na żużlu w Gorzowie już w sobotę. Emocje na „Jancarzu” czekają nas jeszcze wcześniej

Po emocjach związanych z Grand Prix na żużlu w Malilli i wydarzeniach, które odbyły się tam przy okazji rundy elitarnego cyklu, już w najbliższy weekend czekają nas kolejne żużlowe emocje. Wtedy prócz zmagań najlepszych żużlowców świata byliśmy świadkami pierwszego turnieju SGP2, a także walki w drugim historycznym finale SGP4. W najbliższych dniach również nie będziemy świadkami wyłącznie walki w SGP.

Już w sobotę czeka nas szósta runda tegorocznego Grand Prix na żużlu. Areną zmagań najlepszych zawodników świata będzie stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Wychowanek miejscowej Stali Bartosz Zmarzlik powalczy o powiększenie swojej przewagi w walce o piąty tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w karierze. Rywalizacja na gorzowskim owalu rozpocznie się jeszcze dzień wcześniej.

Wtedy do akcji na „Jancarzu” wkroczą młodzi zawodnicy jeżdżący na motocyklach o pojemności 250cc. Rozegrany zostanie finał cyklu SGP3. Będzie to trzecia edycja tej imprezy. Wcześniej odbywała się ona dwa lata temu we Wrocławiu i przed rokiem w Malilli. Tym razem finałowy turniej odbędzie się w Gorzowie. Po dwóch półfinałach w niemieckim Teterow znamy już całą obsadę tych zawodów. O medale powalczy trójka Polaków. Na pewno duże ambicje będzie miał Maksymilian Pawełczak. Bydgoszczanin przed rokiem zajął drugie miejsce i był blisko złota. Teraz wygrał swój półfinał z kompletem punktów i zrobi wszystko, aby powtórzyć ten wyczyn w finale. Wśród naszych reprezentantów wystartują również Karol Szmyd i Maksymilian Kostera Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 17:00.

Dzień później będziemy już świadkami walki najlepszych zawodników świata. Najpierw o godzinie 15:00 rozegrane zostaną kwalifikacje, w której wszyscy uczestnicy sobotnich zawodów powalczą o pierwszeństwo wyboru numeru startowego. Cztery godziny później rozpocznie się szósta runda zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. W turnieju wystąpi aż pięciu Polaków. Wszystko za sprawą tego, że do stałych uczestników cyklu Bartosza Zmarzlika, Dominika Kubery i Szymona Woźniaka, dołączą: „dzika karta” na sobotnie zawody Oskar Fajfer i drugi rezerwowy cyklu Maciej Janowski. Kapitan Betard Sparty Wrocław pojedzie za Andrzeja Lebiediewa zmagającego się z kontuzją żeber.

448972602 1041295391337565 2177298765908506930 n
Fot. Roman Biliński
Bartosz Zmarzlik
Fot. Edyta Wojdeł

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *