Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Gra żużlowa od Ekstraligi. Są nowe informacje

gra żużlowa
Fot. Digitalagroup.pl/Facebook

Autor: Jakub Bielak

Gra żużlowa od Ekstraligi. Są nowe informacje

Dwa lata temu Ekstraliga Żużlowa z dumą ogłaszała, że rozpoczną się prace nad stworzeniem gry żużlowej, z której zadowoleni będą wszyscy fani „czarnego sporu”. Miała być ona przełomem na rynku, a niektórzy kibice zaczęli niemal odliczać dni do jej premiery. Ze smutkiem jednak śledzili informacje (a właściwie ich brak) o postępach w tym aspekcie.

Niedawno na naszej stronie poruszaliśmy temat żużlowego e-sportu – również w kontekście planowanej przez żużlowe władze wirtualnej rozgrywki. Jak na zawołanie, niedługo później dostaliśmy odpowiedź prosto od prezesa Ekstraligi Żużlowej, Wojciecha Stępniewskiego. Poruszył on ten temat podczas opublikowanej na łamach speedwayekstraliga.pl rozmowy na temat daleko idących zmian wokół żużlowej Ekstraligi.

Wstępne założenie było związane z pracami nad grą do 2024 roku włącznie oraz w dalszej kolejności powstaniem żużlowego eSportu. Prace podjęliśmy w pierwszym roku po ogłoszeniu pomysłu związanego z szeroko pojętymi zmianami marketingowymi, a przypomnę, że dotyczyły one m.in. nowych boksów, telemetrii, rozwoju aplikacji mobilnej. Jeśli chodzi o grę, to jesteśmy bliscy wyłonienia wykonawcy, ale realia rynkowe zmieniły się od trzech lat i wiemy, że w tym momencie jesteśmy w zupełnie innym położeniu biznesowym niż w momencie podejmowania decyzji o produkcji gry – czytamy na speedwayekstraliga.pl

Aktualnie firmy zajmujące się tego typu projektami, które nas interesują, a więc o bardzo wysokim standardzie, mają zajęte terminy na kilka lat do przodu. W dzisiejszym świecie biznesowym rynek gier to przede wszystkim godziny pracy programistów, development i zasoby ludzkie, których dyspozycyjność nie jest zależna od zleceniodawców. Biorąc pod uwagę fakt, że poważnie podchodzimy do projektu, a dodatkowo myślimy o eSporcie w sposób kompleksowy, zakładamy, że w 2024 roku wyłonimy wykonawcę projektu, ale nie jesteśmy teraz w stanie określić daty wydania gry – mówi Wojciech Stępniewski.

Możemy zatem założyć, że długo wyczekiwana gra żużlowa nie powstanie w najbliższych dwóch-trzech latach. Proces tworzenia takiej wirtualnej rozgrywki wymaga bowiem nie tylko dużego nakładu finansowego, ale przede wszystkim nakładu pracy. Dobrze jednak wiemy, że na dobrą jakość warto poczekać. Miejmy więc nadzieję, że gra żużlowa wychodząca spod ręki Żużlowej Ekstraligi spełni wszelkie oczekiwania.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×