Żużel - Best Speedway Tv

Zakończyć sezon z twarzą - zapowiedź meczu ZOOleszcz GKM Grudziądz - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
GKM Grudziądz

Zakończyć sezon z twarzą – zapowiedź meczu ZOOleszcz GKM Grudziądz – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Zakończyć sezon z twarzą – zapowiedź meczu ZOOleszcz GKM Grudziądz – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej PGE Ekstraligi żużlowej. Po niej nastąpią play-offy, które wyłonią medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski. W Grudziądzu dojdzie jednak do pojedynku ekip, które nie walczą już o nic. GKM Grudziądz nie ma szans na awans do play-off i sezon zakończy na siódmym miejscu, a Arged Malesa Ostrów nie ma już szans na utrzymanie i pojedzie w tym meczu o pierwsze punkty w ligowej tabeli.

W przypadku GKM-u Grudziądz może mówić o niespełnionych ambicjach i ogromnym rozczarowaniu. Ekipa, która sezon rozpoczęła z przytupem i przez pierwsze dwie kolejki był liderem PGE Ekstraligi, kończy go poza pierwszą szóstką, ponownie na siódmym miejscu. Oczywiście pewnym usprawiedliwieniem jest fakt, że przez większość sezonu GKM nie mógł korzystać ze swojego lidera, Nickiego Pedersena, a kontuzji (mniej i bardziej poważnych) doznawali Pawlicki, Kasprzak czy Łobodziński. Efekt jest taki, że żużlowcy GKM-u w piątkowy wieczór zakończą tegoroczne rozgrywki rywalizacją z najsłabszym zespołem ligi.

294290024 5502465913124733 4456824161883711123 n
fot. Łukasz Wilk

Drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego bajkowy sezon w żużlowej elicie niespecjalnie się udał. Można nawet zaryzykować, że ekipa Ostrovii skompromitowała się tym sezonem. Ekipa Mariusza Staszewskiego nie tylko nie uzyskała średniej na poziomie 40 punktów na mecz, ale, co więcej, przegrała wszystkie ligowe mecze do tej pory (nawet pamiętna kampania ROW-u w Ekstralidze zakończyła się jednym zwycięstwem nad Stalą Gorzów). I choć ambicji w niejednym spotkaniu nie można beniaminkowi odmówić, to jednak na pozostałe, silniejsze ekipy w stawce było to zdecydowanie za mało. W Grudziądzu podopieczni Mariusza Staszewskiego mają ostatnią szansę na ligowe punkty.

W pierwszym meczu ekipa z Grudziądza tryumfowała 55:35

AWIZOWANE SKŁADY:

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

Reklamy

1. Oliver Berntzon
2. Grzegorz Walasek
3. Tomasz Gapiński
4. Matias Nielsen
5. Chris Holder
6. Jakub Krawczyk
7. Kacper Grzelak
8.

ZOOLeszcz GKM Grudziądz

9. Przemysław Pawlicki
10. Krzysztof Kasprzak
11. Frederik Jakobsen
12. Z/Z
13. Kacper Warduliński
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra
16.

fot. Łukasz Wilk

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×