Żużel - Best Speedway Tv

Były Mistrz Europy zastąpi Martina Vaculika w Grand Prix! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Były Mistrz Europy

Były Mistrz Europy zastąpi Martina Vaculika w Grand Prix!

Były Mistrz Europy zastąpi Martina Vaculika w Grand Prix!

Martin Vaculik leczy kontuzję której nabawił się podczas meczu z Unią Leszno. W związku z tym nie będzie mógł wziąć udziału w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. FIM poinformowała, kto zastąpi Słowaka w najbliższym turnieju.

Przypominamy, że Vaculik kontuzji nabawił się w meczu z Fogo Unią Leszno. W 5. biegu meczu Stali Gorzów z Unią Leszno doszło do groźnego wypadku w którym udział brali Jaimona Lidsey i właśnie Słowaka. Australijczyk zaliczył uślizg, a Słowak nie zdążył ominąć go, przez co wpadł z impetem w żużlowca Unii. Obaj wstali o własnych siłach z toru, jednak Vaculik nie był zdolny do dalszej jazdy. Po dokładnych badaniach okazało się, że podczas wypadku doszło do złamania łopatki oraz kilku drobniejszych urazów.

W związku z tym FIM musiała znaleźć zastępcę, który wystąpi zamiast Słowaka w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Wybór padł na Andrzeja Lebiediewa, czyli mistrza Europy z 2017 roku. Łotysz do tej pory dwukrotnie brał udział w zawodach GP w Daugavpils. W 2013 zakończył zmagania w półfinale z 9 punktami, rok później był szesnasty z dorobkiem 3 „oczek”. Do tej pory były to starty jako „dzika karta”, teraz będzie to natomiast debiut jako podstawowy zawodnik, ale również pierwsza runda poza Łotwą.

fot. Patrycja Sobiech

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×