Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

GKM Grudziądz z nowym kapitanem. On sam zupełnie się tego nie spodziewał

GKM Grudziądz
Fot. GKM Grudziądz/ Facebook

Autor: Jakub Bielak

GKM Grudziądz z nowym kapitanem. On sam zupełnie się tego nie spodziewał

ZOOleszcz GKM Grudziądz zakończył już obóz w Hiszpanii. Podczas jego trwania podjęto jednak ważną decyzję w kontekście zbliżającego się sezonu. Zawodnicy wybrali nowego kapitana drużyny. Został nim zupełnie nowy w grudziądzkim klubie zawodnik – Jason Doyle.

Jason Doyle zaskoczony wyborem

Indywidualny mistrz świata na żużlu z 2017 roku został wybrany kapitanem zespołu, mimo że będzie to jego pierwszy rok w barwach „Gołębi”. Przed sezonem wymieniono jednak znaczną część zespołu, a sam Doyle odznacza się w drużynie dość zaawansowanym wiekiem, więc decyzja ta nie powinna aż tak mocno dziwić. Z drugiej strony w szeregach GKM-u jest choćby Max Fricke, który co prawda przeszedł do Grudziądza ledwie przed sezonem 2023, ale już stał się ważną postacią na torze, jak i poza nim.

Byłem bardzo zaskoczony tym, że zostałem kapitanem, ale cieszę się z tego, że jestem częścią tego zespołu. Oczywiście bycie kapitanem drużyny to zaszczyt i chciałbym pomóc najlepiej jak umiem – powiedział Doyle klubowym mediom.

Nowy skład, ale znajome twarze

Oprócz Jasona Doyle’a do klubu z województwa kujawsko-pomorskiego dołączył Jaimon Lidsey. Roszad w formacji seniorskiej jest jednak więcej, ponieważ wiek młodzieżowca zakończył Kacper Pludra. Mistrz świata sprzed lat przyznaje, że choć po raz kolejny w swojej karierze w Polsce znalazł się w zupełnie nowym dla siebie środowisku, to większość kolegów z drużyny zna bardzo dobrze.

Znam kilku zawodników od wielu lat, zwłaszcza Australijczyków. Jeździłem z nimi w kilku klubach, więc to był dobrze spędzony czas. Zdążyłem poznać juniorów, są naprawdę w porządku, twardo stąpają po ziemi. Przez cały czas idą do przodu i czuję, że będą wspaniałymi zawodnikami w przyszłości – stwierdził Jason Doyle.

Kibice w Grudziądzu liczą na to, że sezon 2024 będzie przełomowym w wykonaniu ich ukochanej drużyny. Pomóc ma w tym rozpoczęcie pracy na stanowisku pierwszego trenera przez Roberta Kościechę. Były zawodnik sam już mówił, że zamierza oddzielić poprzednie nieudane sezony grubą kreską i rozpocząć nowy rozdział przy H4. Nowy kapitan zespołu ma być jednocześnie nowym liderem i wizytówką tego projektu.

gkm grudziadz 1
Fot. GKM Grudziądz/ Facebook
gkm oboz
Fot. GKM Grudziądz/Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *