Żużel - Best Speedway Tv

Franciszek Karczewski i Kajetan Kupiec w kadrze Włókniarza na sezon 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Franciszek Karczewski

Franciszek Karczewski i Kajetan Kupiec w kadrze Włókniarza na sezon 2023

Franciszek Karczewski i Kajetan Kupiec w kadrze Włókniarza na sezon 2023

Franciszek Karczewski i Kajetan Kupiec w sezonie 2023 będą startować w barwach Włókniarza Częstochowa. Mają oni zastąpić w składzie Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego, którzy w sezonie 2022 zakończyli wiek juniora.

Włókniarz Częstochowa zamknął skład na sezon 2023. Włodarze klubu spod Jasnej Góry podpisali kontrakty z Leonem Madsenem, Mikkelem Michelsenem, Kacprem Woryną, Maksymem Drabikiem oraz Jakubem Miśkowiakiem. Klub poinformował także kto „obsadzi” formację juniorską.

Pierwszym zawodnikiem jest dobrze już znany Franciszek Karczewski, który w sezonie 2022 był jednym z architektów historycznego awansu Wilków Krosno do PGE Ekstraligi. Młodzieżowiec w ubiegłym roku wystąpił w 19 meczach i pojawił się 69 razy na torze. Wygrał 16 biegów, 12 razy był drugi a 15 razy trzeci. Zdobył 87 punktów i 10 bonusów, które przełożyły się na średnią biegopunktową na poziomie 1,406 co było 36 wynikiem w całej eWinner 1 Lidze.

Karczewski w 2020 roku zajął drugie miejsce w Pucharze Ekstraligi 250cc, a także zwyciężył w Indywidualnym Pucharze Polski. W 2021 roku natomiast sięgnął po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrzostwo Europy Par Juniorów a także zajął drugie miejsce w finale Brązowego Kasku.

Piotr Świst wraca do Stali Gorzów

Kajeten Kupiec w sezonie 2022 był częścią ekstraligowej ekipy Włókniarza Częstochowa, jednak zajmował on głównie miejsce rezerwowego pod numerem 8. Wystąpił także w dwóch meczach 2 Ligi Żużlowej. Pojawił się 6 razy na torze co przełożyło się na jeden wygrany bieg, 2 drugie miejsca i jedno trzecie. Zdobył 8 punktów i bonus co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,500.

W minionej kampanii Kupiec startował przede wszystkim w rozgrywkach U-24 Ekstraligi, gdzie w 11 spotkaniach wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,500. Kupiec ma na swoim koncie złoty (2021) oraz srebrny (2022) medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Reklamy

Fot. Andrzej Kozyrski

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Franciszek Karczewski i Kajetan Kupiec w kadrze Włókniarza na sezon 2023

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×