Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

Francis Gusts w 1. Lidze Żużlowej! Znalazł się w zespole trapionym kontuzjami

Francis Gusts
fot. Roman Biliński

Autor: Dawid Ociepa

Francis Gusts w 1. Lidze Żużlowej! Znalazł się w zespole trapionym kontuzjami

Francis Gusts dołączy w szeregi Arged Malesa Ostrowa Wielkopolskiego. Włodarze klubu nie ogłosili transferu, ale z naszych źródeł wynika, że wypożyczenie jest już pewne.

Prezes beniaminka śmieje się w twarz ekspertom? „Mamy silniejszy zespół niż Fogo Unia Leszno”

Ostrovia na początku sezonu znalazła się w beznadziejnej sytuacji. Przed sezonem kontuzji nadgarstka nabawił się Victor Palovaara, a w przegranym meczu w Gdańsku urazów doznali lider zespołu – Tobiasz Musielak i junior Sebastian Szostak.

Plaga kontuzji zmusiła władze klubu żużlowego z Ostrowa Wielkopolskiego do nerwowych poszukiwań i ich owocem jest wypożyczenie Francisa Gustsa z Betard Sparty Wrocław.

Francis Gusts mimo wysokich umiejętności i fenomenalnego poprzedniego sezonu w barwach drugoligowego wtedy ebebe PSŻ Poznań, nie ma szans na pokazanie się w pierwotnym klubie. Tam pozycja zawodnika U-24 zarezerwowana jest dla Daniela Bewleya, a dwudziestolatek z Łotwy ewidentnie nie chce pogodzić się z rolą rezerwowego.

Dla samego żużlowca Sparty będzie to idealna okazja do pokazania się działaczom swojego klubu i udowodnienia swojej wartości. Jeżeli w 1. Lidze Żużlowej po raz kolejny potwierdzi swoje wysokie predyspozycje, nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby w następnym roku wskoczyć do składu wrocławskiego klubu żużlowego.

Reklamy

Następny mecz Arged Malesa Ostrów Wielkopolski pojedzie przeciwko ROW-owi Rybnik 16 kwietnia. Wtedy też łotewski żużlowiec ma zadebiutować w czarno-czerwonym kevlarze.

fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×