Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Fatalne wieści dla Wilków Krosno od Dimitri Berge! Strata lidera i bardzo długa przerwa. To może być koniec sezonu!

Dimitri Berge
Fot. Cellfast Wilki Krosno

Autor: Redakcja

Fatalne wieści dla Wilków Krosno od Dimitri Berge! Strata lidera i bardzo długa przerwa. To może być koniec sezonu!

Zespół Cellfast Wilki Krosno przez pewien czas będzie musiał radzić sobie bez swojego kluczowego zawodnika, ponieważ Dimitri Berge przeszedł operację uszkodzonych więzadeł. Przewiduje się, że jego rehabilitacja potrwa trzy miesiące. Wypadek Berge, do którego doszło podczas meczu z Innpro ROW-em Rybnik, wywołał gorące dyskusje w środowisku żużlowym.

Wielu kibiców uważa, że Brady Kurtz, który dopuścił się faulu na Berge w siódmym biegu, powinien został ukarany czerwoną kartką. Australijski zawodnik na ostatnim okrążeniu wyścigu niebezpiecznie zbliżył się do Berge, co doprowadziło do kolizji. W wyniku tego Francuz uderzył w bandę i nie był w stanie kontynuować wyścigu. Chociaż szczegółowe badania wykluczyły złamania, Berge nie uniknie dłuższej przerwy od startów.

Dimitri Berge w swojej wypowiedzi na Facebooku informuje swoich fanów i sympatyków o stanie zdrowia po operacji. Po negatywnych wynikach badań, które wykazały poważne uszkodzenie kości obojczykowo-barkowej w jego lewym ramieniu, musiał przejść operację naprawiającą uszkodzone więzadła. Dzieli się optymistyczną wiadomością, że operacja przebiegła pomyślnie i teraz może skupić się na długiej, trzymiesięcznej rehabilitacji.

W swojej wypowiedzi Berge wyraża wdzięczność za wsparcie, które otrzymał od bliskich, fanów, swojego mechanika oraz klubu Cellfast Wilki Krosno. Jego słowa pokazują, że mimo trudnej sytuacji, zawodnik jest pozytywnie nastawiony do procesu zdrowienia i docenia pomoc oraz wsparcie ze strony swojego otoczenia. Jest to wyraźny sygnał, że Berge jest zdeterminowany, aby wrócić do pełnej sprawności i kontynuować swoją karierę sportową.

– Witam wszystkich. Rozpoczęła się rehabilitacja. Po wczorajszych negatywnych wynikach, które wykazały, że kość obojczykowo-barkowa w moim lewym ramieniu wypadła na etapie 5 z 6, musiałem dziś rano przejść operację uszkodzonych więzadeł. Operacja przebiegła pomyślnie, teraz mogę skupić się na rehabilitacji, która będzie długa – 3 miesiące. Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia, dziękuję mojemu mechanikowi za czuwanie przy mnie i wielkie podziękowania dla mojego klubu Cellfast Wilki Krosno.– napisał Dimitri Berge na swoim facebooku.

438154408 3072549262875651 6761789672679656128 n
Fot. Cellfast Wilki Krosno
Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *