Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Fantastyczny Pludra! Stal Gorzów o krok od ważnego punktu bonusowego! Ekstraliga U24 [RELACJA]

Pludra

Autor: Krzysztof Choroszy

Fantastyczny Pludra! Stal Gorzów o krok od ważnego punktu bonusowego! Ekstraliga U24 [RELACJA]

We wtorek 15 sierpnia odbyły się cztery spotkania przedostatniej już kolejki Ekstraligi U24. Oprócz wtorkowego ścigania mieliśmy również zaległy mecz rozgrywek do lat 24 w Krośnie, gdzie miejscowe Wilki podejmowały Spartę Wrocław.

Żużel. Nierówne Koziołki pokonały toruńskie Anioły, czyli oceny po meczu Apator – Motor

Orlen Cellfast Wilki Krosno 63:25 U24 Beckhoff Sparta Wrocław

Pierwotnie spotkanie obu zespołów zostało przełożone na wniosek organizatora z powodu stanu toru, którego nie udało się doprowadzić do porządku po niedoszłej rundzie IMP w Krośnie. Pierwsze starcie Wilków ze Spartą zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem krośnian 53:36. Już od samego początku poniedziałkowy mecz był pod dyktando gospodarzy, którzy zgodnie z przewidywaniami, zdominowali zawody. Ostatnia w tabeli Ekstraligi U24 Sparta nie zdołała wygrać ani jednego biegu przez całe spotkanie. Ostatecznie po 15 biegach mieliśmy wynik 63:25 dla Wilków Krosno, które pewnie zwyciężyły i zgarnęły 3 punkty do ligowej tabeli, tym samym zapewniając sobie udział w finale rozgrywek.

W drużynie gospodarzy wszyscy zawodnicy pojechali świetne zawody. Jedynie Szymon Bańdur zakończył spotkanie bez punktów, jednak po upadku w swoim pierwszym starcie, zdecydował on na rezygnację z dalszej jazdy. Najlepszy był Krzysztof Sadurski, zgarniając płatny komplet trzynastu „oczek” i dwóch bonusów. W ekipie Sparty natomiast mieliśmy zobaczyć w akcji Kevina Małkiewicza, jednak młody zawodnik nie pojawił się tego dnia ani razu na krośnieńskim owalu. Najlepszym z żużlowców gości był Luke Killeen, zdobywca 7 punktów. Podobnie do zespołu Wilków, Sparta straciła jednego zawodnika, po upadku w swoim drugim wyścigu z zawodów wycofał się Mateusz Panicz

U24 Beckhoff Sparta Wrocław: 25

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Luke Killeen320027
2Mateusz Panicz3w3
3Jaroslav Vanicek0201115
4Rune Thorst Ludvigsen211105
5Kacper Andrzejewskid1d2w3
6Kevin Małkiewiczww0
7Mateusz Łopuski101d02
8

Orlen Cellfast Wilki Krosno: 63

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
9Denis Zieliński22+12+13312+2
10Szymon Bańdurw0
11Piotr Świercz1+13318+1
12Bastian Borke2w2+12+12+18+3
13Marko Levishyn1333111
14Krzysztof Sadurski3332+12+113+2
15Kacper Szopa2+1w33311+1
16

Orlen Cellfast Wilki Krosno 58:32 Tauron U24 Włókniarz Częstochowa

We wtorek dzień po starciu Wilków z wrocławską Spartą mieliśmy kolejne spotkanie na stadionie w Krośnie, tym razem miejscowi podejmowali drużynę Włókniarza Częstochowa. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się wynikiem 50:40 dla krośnian. Od początku zawodów Wilki pokazały, dlaczego są najlepszą drużyną rozgrywek, mimo dobrego otwarcia Włókniarza, który prowadził po pierwszych dwóch biegach. Potem jednak częstochowianie nie byli w stanie dotrzymać kroku krośnianom. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo już w biegu 11, a ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 58:32. Wilki Krosno tym samym zgarnęły kolejne 3 punkty do tabeli.

W drużynie gości bezapelacyjnym liderem był były żużlowiec Wilków, Franciszek Karczewski. Młodzieżowiec Włókniarza zdobył 12 punktów i jako jedyny ze swojego zespołu był w stanie tego dnia wygrywać wyścigi. Po stronie gospodarzy zaś najlepszy był Marko Levishyn, zdobywca 12 punktów i 2 bonusów. Oprócz Ukraińca w drużynie z Krosna dwucyfrówki zdobywali Piotr Świercz i poobijany dzień wcześniej Szymon Bańdur.

Tauron U24 Włókniarz Częstochowa: 32

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Franciszek Karczewski32303112
2Kajetan Kupiec11+112207+1
3Kacper Halkiewicz02020w4
4Andriy Rozaliuk01+112+1
5Mitchell Cluff011
6Bartosz Śmigielski31015
7Szymon Wolski1w01
8

Orlen Cellfast Wilki Krosno: 58

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
9Denis Zieliński1+13015+1
10Szymon Bańdur32+1222+111+2
11Krzysztof Sadurski2333314
12Bastian Borke2+1013+1
13Marko Levishyn3331+12+112+2
14Piotr Świerczw2+12+13310+2
15Kacper Szopa2013
16

Enea Stal Gorzów 57:32 Motor Lublin

Pierwszy mecz obu zespołów zdecydowanie zwyciężył Motor 58:32, jednak we wtorkowym starciu faworytami byli gospodarze. Spotkanie rozpoczęło się jednak nieoczekiwanie od wygranej biegowej w wykonaniu lublinian, a po 5 wyścigach na tablicy wyników widniał remis. Późnej jednak, zwycięstwo z biegu pierwszego okazało się być pierwszym i ostatnim w wykonaniu lublinian, bo przez resztę zawodów dominowali gospodarze, co bieg powiększając przewagę o kolejne „oczka”. Do końca zespoły toczyły walkę o punkt bonusowy, który szczególnie przydałby się gorzowskiej Stali z racji ich walki o finał z ostrowianami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 57:32, a gorzowianom zabrakło 2 „oczek” do bonusa i ten powędrował do Lublina.

W drużynie gości dwoma najlepszymi zawodnikami byli Fraser Bowes i Bartosz Bańbor, którzy zdobyli kolejno 11 i 9 punktów, Bańbor do swojego dorobku dorzucił również jednego bonusa. W obozie gospodarzy zaś ze świetnej strony pokazali się Paluch razem ze Stojanowskim. Na pochwałę za swoją dobrą dyspozycję zasłużył również zdobywca 11 punktów z dwoma bonusami, Mathias Pollestad.

Motor Lublin: 32

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Mateusz Tudzież10001
2Sebastian Kossler01102
3Fraser Bowes3232111
4Noel Wahlquist01+10203+1
5Antti Vuolas3w3
6Bartosz Bańbor2321+119+1
7Bartosz Jaworski0w0303
8

Enea Stal Gorzów: 57

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
9Jakub Stojanowski222+13312+1
10Wiktor Jasiński1+13302+19+2
11Michael West0311+15+1
12Sebastian Mayland1+1012+1
13Mathias Pollestad231+132+111+2
14Oskar Paluch3223313
15Villads Nagel12+125+1
16

U24 Beckhoff Sparta Wrocław 51:39 Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno

Poprzednie starcie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem młodych żużlowców Unii Leszno 59:30. Wtorkowy mecz rozpoczął się punktualnie, a towarzyszyła mu upalna pogoda. Od początku spotkanie było wyrównane, a zawodnicy outsidera rozgrywek dzielnie stawiali się leszczynianom, którzy jednak w końcu wyszli na prowadzenie i po pierwszych siedmiu biegach prowadzili 19:23. W kolejnych biegach przewaga Unii nie zmieniła się w dużej mierze dzięki świetnej jeździe Kevina Małkiewicza, który zastapił Vanicka. Wszystko wskazywało na to, że walka o zwycięstwo będzie toczyć się do samego końca. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna, a leszczynianie w ostatniej serii startów zdecydowanie odjechali gospodarzom, ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 51:39 i 3 punkty meczowe powędrowały do Leszna.

W ekipie Unii Leszno bez wątpienia najlepszymi zawodnikami był duet Parnitskyi-Ratajczak. Obaj skończyli oni mecz z płatnymi kompletami i zdobyli ponad połowę punktów całej swojej drużyny. W zespole Sparty Wrocław natomiast świetnie spispał się debiutujący w rozgrywkach Ekstraligi U24, Kevin Małkiewicz. Zawodnik wypożyczony z GKM-u Grudziądz mógł się podobać publiczności, dzięki swoim atakom na dystansie i widowiskowym stylu jazdy. Oprócz Małkiewicza dobrze pojechali również Rune Thorst Ludvigsen i Lukas Fienhage.

Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno: 51

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Nazar Parnitskyi332+13314+1
2Damian Ratajczak32+1332+113+2
3Jakub Żurek01+1d1+1
4Tobiasz Jakub Musielak12216
5Tate Zischke10d1
6Antoni Mencelt22228
7Hubert Jabłoński2311+11+18+2
8

U24 Beckhoff Sparta Wrocław: 39

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
9Luke Killeen1+11+10d2+2
10Kacper Andrzejewski32106
11Rune Thorst Ludvigsen231219
12Jaroslav Vanicek0022
13Lukas Fienhage2033008
14Mateusz Łopuski1d12
15Kevin Małkiewicz3130310
16

KS Toruń 49:41 GKM Grudziądz

Poprzednie starcie tych dwóch zespołów wygrali grudziądzanie, a wynik tamtego spotkanie to 49:41. Wtorkowy mecz derbowy rozpoczął się punktualnie, a pierwsza seria startów należała do drużyny Apatora. Torunianie wyszli na sześciopunktowe prowadzenie, które w kolejnych wyścigach stopniało do czterech „oczek”. W drugiej części spotkania jednak gospodarze powiększyli swoją przewagę, lecz goście nie dawali za wygraną. Przed biegami nominowanymi Apator prowadził tyle samo, ile po pierwszej serii. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 49:41, co sprawiło, że w dwumeczu padł remis i żadna z drużyn nie otrzymała punktu bonusowego.

Bez dwóch zdań najlepszym zawodnikiem GKM-u, jak również całych zawodów, był Kacper Pludra. 21-latek w sześciu startach zgromadził 17 „oczek”, a duży komplet punktów zabrał mu Nicolai Heiselberg, pokonując go w biegu 15. Oprócz genialnego Pludry na uwagę zasługują również juniorzy, Wiktor Rafalski i Kacper Łobodziński, którzy też stanowili o sile zespołu. W zespole gospodarzy najlepszy był zdecydowanie Duńczyk, Nicolai Heiselberg, zdobywca 13 punktów i jedyny pogromca Kacpra Pludry.

GKM Grudziądz: 41

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Patrick Baek1w2104
2Konrad Pawłowski000
3Jacob Hook01d1
4Kacper Warduliński000
5Kacper Pludra33333217
6Wiktor Rafalski2211+12+1210+2
7Kacper Łobodziński1+12+1122+11+19+4
8

KS Toruń: 49

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
9Nicolai Heiselberg3133313
10Kacper CzajkowskiNS
11Bastian Pedersen2+121139+1
12Krzysztof Lewandowski1+1002+103+2
13Petr Chlupac232+1018+1
14Mateusz Affelt030317
15Oskar Rumiński312+1039+1
16

Fot. własna

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *