Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Nierówne Koziołki pokonały toruńskie Anioły, czyli oceny po meczu Apator – Motor

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Nierówne Koziołki pokonały toruńskie Anioły, czyli oceny po meczu Apator – Motor

Za nami pierwszy ćwierćfinał, w którym zmierzyli się zawodnicy Apatora oraz Motoru. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Lublina, jednak nie oznacza to, że wszyscy pojechali koncertowo. Pora podsumować niedzielne spotkanie i wystawić oceny zawodnikom obu drużyn.

Marek Cieślak radzi 16-latkowi z Grudziądza! – “Musi też trenować na torach przyczepnych”

Oceny wystawiane są w skali szkolnej, czyli od 1 do 6.

FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR TORUŃ:

Robert Lambert: 4-
Dobry występ Brytyjczyka, jednak zawsze może być lepiej. Lambertowi udało się przywieźć tylko jedną „trójkę” przez całe zawody. Dodatkowo pozwolił się objechać Cierniakowi, który nadal jest juniorem.

Paweł Przedpełski: 3
Wystartował tylko trzy razy i pomimo kontuzji ręki udało mu się wywalczyć zwycięstwo w pierwszym swoim biegu. Niestety z biegu na bieg było tylko gorzej.

Patryk Dudek: 4
Pomimo słabego początku zawodów, udało mu się pozbierać i już w drugim swoim starcie pokazał, na co go stać. Był solidnym zawodnikiem przez resztę zawodów i dostarczał mnóstwa emocji.

Wiktor Lampart: 3-
Był to najsłabszy, poza juniorami, zawodnikiem Apatora Toruń. Mniej punktów od niego z seniorów zdobył tylko kontuzjowany Paweł Przedpełski.

Emil Sajfutdinov: 4+
Najmocniejszy zawodnik Apatora, który najmocniej stawiał się gościom z Lublina. Trzy razy pokonał żużlowców Motoru. Jako jedyny z drużyny zawsze dojeżdżał w punktach.

Mateusz Affelt: 2
Wykluczenie, jedna „dwójka” i zero. Wykluczenie za spowodowanie upadku Bańbora, a dwa punkty zdobyte w biegu, w którym nie jechał żaden z zawodników gości.

Krzysztof Lewandowski: 2
Mimo zdobytych dwóch punktów z bonusem był to słaby występ toruńskiego juniora, który odstawał na tle innych juniorów.

PLATINUM MOTOR LUBLIN:

Jarosław Hampel: 5
Chyba najlepsze spotkanie kapitana Koziołków w tym sezonie i gdyby nieporozumienie ze Zmarzlikiem w ostatnim biegu mógł dowieźć punkty w każdym biegu. Popularny „Mały” zachwycał prędkością oraz regularnością.

Dominik Kubera: 4
Kiepski początek meczu dosyć szybko został przykryty wygranymi biegami w późniejszej części spotkania.

Fredrik Lindgren: 4-
Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Szweda, któremu nie udało się wygrać ani jednego biegu. Za to zawodnik Motoru nadal kompletuje punkty bonusowe, bo zebrał ich aż dwa, czyli najwięcej ze wszystkich zawodników podczas tego meczu.

Bartosz Zmarzlik: 5-
Kolejne dobre zawody trzykrotnego mistrza świata, jednak jego występ nie wystrzegł się minusów. Zdarzały mu się kiepskie starty spod taśmy czy nieporozumienia na trasie z zawodnikami z drużyny.

Kacper Grzelak: 1
Najsłabszy zawodnik Motoru. Przerwał zwycięski bieg Mateusza Cierniaka poprzez zahaczenie nogą o trawę i zaliczeniu upadku.

Bartosz Bańbor: 3-
Ciężko ocenić występ tego juniora, który w powtórce biegu juniorskiego zrobił dwa punkty z bonusem. Jednak wcześniej, zaraz po upadku „pozdrowił” Mateusza Affelta środkowym palcem, za co został ukarany żółtą kartką.

Mateusz Cierniak: 4-
Niezły występ lubelskiego juniora, któremu udało się uzbierać 7 punktów z bonusem. Cierniak nie ustrzegł się jednak błędu podczas tego spotkania, kiedy to spowodował upadek Przedpełskiego.

MAGAZYN Best Speedway TV – kliknij TUTAJ

F

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×