Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka

Fantastyczny pierwszy finał Bauhaus-Ligan. Dackarna z przewagę 4 „oczek” przed rewanżem [RELACJA]

Dackarna
Fot. Veronica Larsson

Autor: Krzysztof Choroszy

Fantastyczny pierwszy finał Bauhaus-Ligan. Dackarna z przewagę 4 „oczek” przed rewanżem [RELACJA]

We wtorkowy wieczór odbył się pierwszy finałowy mecz ligi szwedzkiej. Po fantastycznych piętnastu wyścigach wygrali goście z Mallili 47 do 43, ale wynik ważył się do końca.

Gospodarze spotkania, drużyna Vastervik Speedway w półfinale pokonali Rospiggarnę Hallstavik, wygrywając w obu starciach, natomiast goście, Dackarna Malilla, rozpędzeni po pokonaniu „polskiego” Lejonen Gislaved, przystępowali do wtorkowego finału. Szczególnie że do drużyny z Malilli jako zastępstwo za kontuzjowanego Macieja Janowskiego dołączył Leon Madsen. Ekipa z Vastervik jechała bez Taia Woffindena, za którego stosowana była ZZ-tka.

Zawodnicy z Vastervik wystartowali o godzinie 19:00. Pierwsza seria należała do gości, mimo niemrawego otwarcia udało im się w wyścigach trzecim i czwartym wygrać, co dało im czteropunktowe prowadzenie przed kosmetyką toru. Po jej zakończeniu błysnął Daniel Bewley, który po „jedynce” w swoim pierwszym starcie wygrał zdecydowanie wyścig piąty. Jego wyczyn powtórzył parę minut później Andrzej Lebiediew, a Brytyjczyk drugą serię startów zakończył tak, jak ją rozpoczął. Po pierwszej połowie spotkania goście mieli już przewagę 6 punktów, a wszyscy na stadionie czekali na przebudzenie miejscowych żużlowców. Kolejne biegi zapowiadały się interesująco.

Po przerwie na prace torowe w końcu błysnął Fredrik Lindgren, wygrywając w świetnym stylu swój wyścig. Do wicelidera cyklu SGP dołączył Mads Hansen, który wygrał bieg dziewiąty, a na zakończenie trzeciej kolejki para gospodarzy Smektała-Thorssell przywiozła podwójnie Leona Madsena, czym zniwelowała stratę do Dackarny do dwóch punktów. Później robiło się coraz bardziej emocjonująco. W wyścigu dwunastym 5 do 1 wygrali gospodarze i pierwszy raz od drugiego biegu wyszli na prowadzenie.

Przed przerwą na kosmetykę toru minimalnie przegrali, co sprawiło, że przed dwiema ostatnimi gonitwami mieliśmy remis po 39 punktów. Pierwszą z nich po świetnej jeździe Leona Madsena wygrali goście i z minimalną przewagę przystępowali do ostatniego wyścigu dnia. W nim najlepszy okazał się Andrzej Lebiediew, a dzięki temu, że trzeci przyjechał Bewley, Dackarna ostatecznie zwyciężyła całe spotkanie 47:43 i na swoim torze pojedzie z zaliczką 4 punktów.

W drużynie gości należy wyróżnić czterech zawodników, którzy głównie zapracowali na to, że przed rewanżem na swoim domowym stadionie pojadą z przewagą, a mianowicie chodzi tutaj o: Andrzeja Lebiediewa, Rasmusa Jensena, Daniela Bewleya i Leona Madsena. W zespole z Vastervik świetnie pojechali: Fredrik Lindgren, Mads Hansen i Jacob Thorssell. Punktów gospodarzom zabrakło w biegach nominowanych. Swoją postawą zawiódł również Gleb Chugunov, który w swoich czterech startach przywiózł dwa „oczka”.

Dackarna Malilla: 47

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1 Brady Kurtz1+111+103+2
2Andrzej Lebiediew2321+1311+1
3Rasmus Jensen302319
4Daniel Bewley133119
5Leon Madsen31+11139+1
6Ludvig Lindgren20t2
7Filip Hjelmlandw2+124+1

Vastervik Speedway: 43

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Bartosz Smektała021+13208+1
10Tai Woffinden (zz)
11Fredrik Lindgren2233212
12Gleb Czugunow0002+12+1
13Mads Hansen31303212
14Anton Karlsson1001
15Jacob Thorssell31+122+13011+2

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *