Żużel - Best Speedway Tv

Falubaz pokonuje mistrza! Relacja meczu RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra - FOGO Unia Leszno | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Falubaz pokonuje mistrza! Relacja meczu RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra – FOGO Unia Leszno

Falubaz pokonuje mistrza! Relacja meczu RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra – FOGO Unia Leszno

W niedzielnym meczu w ramach 13. kolejki PGE Ekstraligi RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra – FOGO Unia Leszno, gospodarze pokonali mistrzów Polski 52:38.

Żużlowcy z Zielonej Góry po ostatnich spotkaniach mieli nóż na gardle. Jak tlenu potrzebowali trzech punktów, aby pozostać w walce o fazę Play-Off. O wiele większy komfort psychiczny mieli leszczynianie. Nawet ewentualna przegrana z ekipą Piotra Żyto nie zmieniała nic w sytuacji “Byków”, ponieważ przewaga nad pozostałymi drużynami wypracowana w trakcie sezonu zapewniła im pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

Już na początku spotkania dało się wyczuć komu bardziej zależy na wygranej. W pierwszej serii startów goście nie odnaleźli opowiednich ustawień motocykli, co świetnie wykorzystali zielonogórzanie wypracowując 8-punktową przewagę.

Druga seria startów ponownie należała do gospodarzy, którzy tego dnia zdecydownie lepiej wychodzili spod taśmy. Zielonogórzanie powiększyli przewagę o kolejne 2 punkty. Jednak wszystko za sprawą groźnie wyglądającego upadku Piotra Protasiewicza. Kapitan Falubazu jadąc na podwójnym prowadzeniu wjechał w koleinę na wyjściu z pierwszego łuku i niebezpiecznie uderzył w sztywną bandę na prostej. Na szczęście zawodnicy FOGO Unii Leszno zdołali go ominąć i wszyscy wyszli z tego zdarzenia cali i zdrowi.

W dalszej części zawodów główną rolę odegrała ta sama koleina.
Wydawało się, że leszczynianie biorą się za odrabianie strat. W 10. biegu para Dominik Kubera wraz z Piotrem Pawlickim prowadziła podwójnie, jednak kolejną ofiarą nierówności na pierwszym łuku został kapitan drużyny z Leszna, który uderzył w swojego młodszego kolegę. W powtórce wyścigu leszczyński młodzieżowiec mimo świetnego startu nie poradził sobie z parą gospodarzy. Wynik po 10. wyścigu brzmiał 38:22.

W ostatnich pięciu gonitwach oglądaliśmy wyrównaną walkę. Wyścigi kończyły się remisem, a w 14. biegu FOGO Unia Leszno odniosła pierwsze drużynowe zwycięstwo. W ostatnim starcie dnia wygrał Emil Sayfutdinov, ustalając wynik spotkania na 52:38.

Drużyna zielonogórzan nie miała w niedzielę słabych punktów. Po stronie leszczyńskich “Byków” było ich z kolei za dużo. Fatalnie w zawody wszedł Janusz Kołodziej, który dopiero w połowie spotkania odnalazł odpowiednie ustawienia motocykla. Bardzo słabe zawody odjechał również Bartosz Smektała, któremu udało sie wywalczyć zaledwie jedno “oczko”.

Warto zaznaczyć, że RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra jest pierwszą, od ponad 3 lat drużyną, której udało się zdobyć punkt bonusowy na drużynie Piotra Barona. Dzięki tej wygranej awans do fazy Play-Off dla zielonogórzan jest już na wyciągnięcie ręki.

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Falubaz pojedzie do Lublina, natomiast Unia Leszno będzie podejmować na swoim stadionie ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowę.

Punktacja:

RM Solar Falubaz Zielona Góra – 52

 1. Antonio Lindbaeck – 2+2 (1,1,0,-)
 2. Martin Vaculik – 12 (3,2,3,2,2)
 3. Piotr Protasiewicz – 7+1 (2,u,2*,3,0)
 4. Michael Jepsen Jensen – 11+1 (1,3,3,3,1*)
 5. Patryk Dudek – 10+1 (3,3,1,1*,2)
 6. Mateusz Tonder – 7 (3,1,3,0)
 7. Norbert Krakowiak – 3+1 (2*,1,0)
 8. Damian Pawliczak – ns

Fogo Unia Leszno – 38

 1. Emil Sajfutdinow – 10+2 (3,2,1,1,3)
 2. Janusz Kołodziej – 4 (0,0,2,2)
 3. Bartosz Smektała – 1 (0,1,0,-,-)
 4. Jaimon Lidsey – 6 (0,2,2,2,0)
 5. Piotr Pawlicki – 8 (2,0,w,3,3)
 6. Dominik Kubera – 8 (1,2,3,1,0,1)
 7. Szymon Szlauderbach – 1+1 (0,-,1*)

fot. speedwayekstraliga.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×