Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Zaległe spotkanie w Zielonej Górze. Falubaz podejmie Włókniarz [AWIZOWANE SKŁADY]

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Zaległe spotkanie w Zielonej Górze. Falubaz podejmie Włókniarz [AWIZOWANE SKŁADY]

W najbliższych dniach będziemy odrabiać zaległości w PGE Ekstralidze. W czwartek NovyHotel Falubaz Zielona Góra pojedzie w zaległym meczu z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Kilka dni później w niedzielę Ebut.pl Stal Gorzów pojedzie z Fogo Unią Leszno. Znamy już awizowane składy na pierwszy z przełożonych pojedynków, który będzie miał miejsce przy ulicy Wrocławskiej 69.

Zielonogórzanie do czwartkowego pojedynku podejdą świeżo po świetnym niedzielnym meczu w swoim wykonaniu. Falubaz pokonał u siebie Betard Spartę Wrocław, a wszyscy zawodnicy dołożyli ważne punkty do tego zwycięstwa. Ponadto „Moto Myszom” udało się również zgarnąć punkt bonusowy, co jest bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie. Mają oni bowiem na swoim koncie sześć dużych punktów. W czwartek nadejdzie okazja, by powiększyć dorobek i zbliżyć się do czołowych ekip.

Na tor w Zielonej Górze przyjedzie Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Podopieczni Janusza Ślączki w ostatnim meczu pokonali pod Jasną Górą Fogo Unię Leszno, jednak nie mogą zaliczyć tamtego spotkania do bardzo udanych w swoim wykonaniu. Osłabiona Unia do końca walczyła o zwycięstwo i punkt bonusowy, który ostatecznie nie trafił do żadnej z drużyn. Tym razem „Lwy” czeka pojedynek na bardzo trudnym terenie, co potwierdziło niedzielne spotkanie.

Obaj menadżerowie postanowili nie zmieniać ustawienia składów względem tego, co zobaczyliśmy w ósmej kolejce. Po raz kolejny w awizowanym zestawieniu Włókniarza widzimy natomiast Igora Nabiałkowskiego. Młodzieżowiec zostanie zastąpiony przez swoich kolegów z drużyny. Kolejną szansę występu może otrzymać Bartosz Śmigielski. Młodzieżowiec świetnie zaprezentował się podczas piątkowego starcia z leszczynianami. O powrót do składu na pewno powalczy Kupiec, w czym pomógłby mu dobry występ w jutrzejszym meczu Ekstraligi U24.

Początek meczu pomiędzy NovyHotel Falubazem Zielona Góra a Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa zaplanowano na godzinę 20:00. Kibice będą mogli oglądać je za pośrednictwem transmisji na antenie Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

NovyHotel Falubaz Zielona Góra

9.Jaroslaw Hampel
10.Rasmus Jensen
11.Przemyslaw Pawlicki
12.Jan Kvech
13.Piotr Pawlicki
14.Oskar Hurysz
15.Krzysztof Sadurski
16.

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa

1.Mikkel Michelsen
2.Maksym Drabik
3.Kacper Woryna
4.Mads Hansen
5.Leon Madsen
6.Szymon Ludwiczak
7.Igor Nabiałkowski
8.
438154307 1643571753062483 3048512970455887113 n
Fot. Marta Astachow
Żużel w TV
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *