Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Falubaz pewnie wygrał ze słabym Wybrzeżem. Bezbłędny Pawlicki [RELACJA]

Falubaz

Autor: Jakub Bielak

Falubaz pewnie wygrał ze słabym Wybrzeżem. Bezbłędny Pawlicki [RELACJA]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk po raz kolejny zawiodło swoich kibiców. Enea Falubaz Zielona Góra przyjechał nad morze jak po swoje i bez najmniejszych problemów zwyciężyli Gdańszczan, mimo braku jednego seniora w zespole. Gospodarze przez cały mecz wygrali jedynie trzy biegi indywidualnie. Gości do zwycięstwa poprowadził bezbłędny dziś Przemysław Pawlicki (14+1). Honoru Gdańszczan próbowali bronić Duńczycy: Michael Jepsen Jensen (11) oraz Mads Hansen (9).

Dyskusyjna żółta kartka Zagara w Bydgoszczy!

Zielonogórzanie zaczęli od bardzo mocnego uderzenia. Dwa pierwsze wyścigi to zwycięstwa gości – raz w stosunku 1:5, a raz 2:4. Miłosz Wysocki w biegu juniorskim obronił drugie miejsce przed Dawidem Rempałą o przysłowiowy błysk szprychy. Gdańskich kibiców mogło martwić to, że mimo biegowych remisów w dwóch następnych wyścigach, indywidualne zwycięstwa zaliczali liderzy Falubazu. Krzysztof Buczkowski pokonał Micheala Jepsena Jensena, a Rohan Tungate Nicolaia Klindta.

Druga seria startów rozpoczęła się identycznie. Pierwszy wyścig po równaniu to mocny cios – 1:5, by potem dołożyć 2:4 w następnym starcie. Zawodnicy Wybrzeża byli bezradni wobec lepiej wychodzących ze startu i szybszych na trasie żużlowców Enea Falubazu Zielona Góra. W połowie zawodów gospodarze nadal nie mieli po swojej stronie ani jednego indywidualnego zwycięstwa, a w taki sposób walczyć o dobry wynik się nie da.

Zawody w Gdańsku przeciągały się przez konieczność bardzo częstego roszenia nawierzchni. Nad morzem dziś niesamowicie się kurzyło, a nawierzchnia szybko przesychała.

Pierwsze indywidualne zwycięstwo przyszło wreszcie za sprawą Micheala Jepsena Jensena w ósmym wyścigu dnia. Duńczyk pokonał mocną parę przyjezdnych – Rasmusa Jensena i Rohana Tungate. Falubaz jednak i tak powiększył w trzeciej serii przewagę o kolejne dwa „oczka”. W dziesiątym biegu Zielonogórzanie wygrali bowiem 2:4, a występujący tym razem w ramach rezerwy taktycznej Michael Jepsen Jensen przyjechał do nety ostatni. Gdańszczanie tym samym nie mieli żadnego zawodnika, na którego mogliby liczyć w 100%.

Jedenasty wyścig sprawił, że gdańskim kibicom po raz kolejny wróciły złe wspomnienia związane z pierwszym w nowej serii startów wyścigiem. Enea Falubaz Zielona Góra ponownie bowiem wygrał bieg po równaniu w stosunku 1:5. W dwunastym biegu z kolei fatalnie pojechali przyjezdni, którzy podarowali jedyne dzisiejszego popołudnia zwycięstwo 5:1 gospodarzom. W ostatniej gonitwie przed biegami nominowanymi wydawało się, że swoją drugą „3” dopisze Michael Jepsen Jensen. Duńczyk jednak dał się wyprzedzić na dystansie Krzysztofowi Buczkowskiemu.

W końcówce meczu prędkość wyraźnie odnalazł Mads Hansen. Przedstawiciel stranieri Wybrzeża do „trójki” z wyścigu dwunastego dołożył drugie takie osiągnięcie w biegu numer czternaście. Przed ostatnią gonitwą dnia goście prowadzili już jednak 35:49 i Gdańszczanie walczyli już jedynie o zmniejszenie wymiaru kary. Na deser Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski walczyli o to, by zachować status niepokonanych. Udało się to tylko pierwszemu z nich, który wygrał piętnasty wyścig. Krzysztof Buczkowski przyjechał jednak do mety trzeci, a Zielonogórzan przedzielił zdecydowanie najlepszy dziś w szeregach Wybrzeża Michael Jepsen Jensen.

W drużynie gospodarzy całkowicie zawiedli polscy seniorzy – Norbert Kościuch i Daniel Kaczmarek zdobyli łącznie… 4 punkty. Fatalny występ zaliczył również Nicolai Klindt (7 „oczek” w sześciu startach). Hansen i Jepsen Jensen wygrali łącznie trzy biegi, więc także nie mają się czym szczycić. Enea Falubaz mimo braku zawodnika na pozycji U24 przyjechał do Gdańska jak po swoje.

Punktacja:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 37
9. Norbert Kościuch 3+1 (1,1*,-,-,1)
10. Nicolai Klindt 7 (2,2,2,1,0,0)
11. Mads Hansen 9 (t,1,,2,3,3)
12. Daniel Kaczmarek 1+1 (1*,0,-,-)
13. Michael Jepsen Jensen 11 (2,2,,3,0,2,2)
14. Seweryn Orgacki 1+1 (0,1*,0)
15. Miłosz Wysocki 4+1 (w,2,0,2*) 16. Keynan Rew 1+1 (1*,w)

Enea Falubaz Zielona Góra- 53
1. Przemysław Pawlicki 14+1 (2*,3,3,3,3)
2. Fabian Ragus 0 (-,-,-,-)
3. Rasmus Jensen 10+1 (3,2*,2,1,2)
4. Rohan Tungate 9+2 (3,3,1*,2*,0)
5. Krzysztof Buczkowski 13 (3,3,3,3,1)
6 Michał Curzytek 5 (3,0,1,1,d)
7. Dawid Rempała 2 (1,0,0,0,1)

Fot. Własne

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *