Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Ernest Koza: „Walka o skład jest w porządku, ale pod warunkiem, że wszystko odbywa się na zdrowych zasadach”

Unii Tarnów

Autor: Sebastian Krauz

Ernest Koza: „Walka o skład jest w porządku, ale pod warunkiem, że wszystko odbywa się na zdrowych zasadach”

Ernest Koza po sezonie 2022 zdecydował się na powrót do Unii Tarnów i w przyszłym roku ma pomóc ekipie z Mościc w awansie do play-off. W rozmowie z klubowymi mediami, wychowanek „Jaskółek” zdradził między innymi, że po sezonie 2022 pojawiły się u niego myśli o zakończeniu kariery a także o walce o skład w Unii oraz elementach, które jego zdaniem wymagają u niego poprawy.

Ernest Koza jest wychowankiem Unii i w „Jaskółczym Gnieździe” startował w latach 2012-2015 orz 2019-2021. Poprzedni rok spędził w Starcie Gniezno. W barwach klubu z pierwszej stolicy Polski wystąpił w 13 meczach i uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,302 i był to 41 wynik w całej lidze. Koza to między innymi dwukrotny medalista Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (złoty – 2012 oraz srebrny – 2013) a także dwukrotny brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (2014, 2015).

Po sezonie zdecydował się wrócić do klubu w którym się wychował i ma pomóc ekipie z Mościc w awansie do play-off. Klub z Tarnowa zbudował bardzo szeroką i interesującą kadrę, a Koza ma być jednym z jej liderów. W rozmowie z klubowymi mediami zdradził między innymi, że po sezonie 2022 pojawiły się u niego myśli o zakończeniu kariery a także o walce o skład w Unii oraz elementach, które jego zdaniem wymagają u niego poprawy.

Już na wstępie Koza został zapytany, czy po sezonie pojawiły się u niego myśli o ewentualnym zakończeniu kariery.

– Pojawiły się takie myśli, ale gdy ochłonąłem po tym nieudanym sezonie doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie nowego klubu. I cieszę się bardzo, że wracam akurat do macierzystego klubu, do Unii Tarnów – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Ernest Koza.

Marek Ustrobiński dołączył do zarządu Texom Stali Rzeszów

Koza w przeszłości był kapitanem ekipy z Tarnowa i kibice również w przyszłym sezonie widzą w nim lidera ekipy z Tarnowa. Zawodnik zdradził jednak, że kierownictwo drużyny nie zdecydowało jeszcze, kto nim będzie.

– Tak, byłem już kapitanem, ale wtedy losy drużyny nie potoczyły się najlepiej. Były same kontuzje, do tego doszły jeszcze inne problemy klubu. Co do roli kapitana w sezonie 2023 to tak naprawdę jeszcze o tym nie myślałem. Kierownictwo drużyny zdecyduje, kto nim będzie. Z obecnej kadry dobrze znam tylko polskich zawodników. Z resztą chłopaków dopiero będę się zapoznawał. Być może kapitana wyłoni dopiero początek sezonu – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Ernest Koza.

Skład ekipy z Tarnowa na sezon 2023 jest nie tylko ciekawy, ale i szeroki. O miejsce w składzie będzie rywalizowało siedmiu seniorów (pozycję U24 obsadzi Piotr Pióro). W formacji seniorskiej znaleźli się Rene Bach, Oskar Bober, Kenneth Hansen, Matic Ivacic, Richard Lawson, Patryk Rolnicki oraz właśnie Ernest Koza. Wychowanek klubu z Tarnowa został zapytany o to, czy walka o skład jest czynnikiem motywującym dla zawodników, czy wręcz przeciwnie.

– Walka o skład jest w porządku, ale pod warunkiem, że wszystko odbywa się na zdrowych zasadach. W klubach gdzie ta walka jest, jak powiedziałeś „ostra”, to ta rywalizacja często nie kończy się dobrze. Każdy patrzy na kolegę z drużyny jak na rywala i jak tu wymagać współpracy na torze podczas meczu? Zdarza się przecież, że zawodnicy jednego klubu walczą ze sobą, zajeżdżają sobie drogę – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Ernest Koza.

Sanok gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Europy w Ice Speedwayu w sezonie 2023

Na koniec Koza został zapytany o to, jakie elementy wymagają u niego poprawy a które są jego największym atutem.

– Pomijając sezon ubiegły zawsze miałem dobre starty i nad tym chcę dużo popracować, by były one jeszcze lepsze, bo wygrywanie startów to właściwie klucz do wygrywania biegów. Chciałbym jeszcze poprawić czucie motocykla i wyprzedzanie zawodników na trasie – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Ernest Koza.

Fot. Paweł Wilczyński

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×