Żużel - Best Speedway Tv

Sanok gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Europy w Ice Speedwayu w sezonie 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Sanok

Sanok gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Europy w Ice Speedwayu w sezonie 2023

Sanok gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Europy w Ice Speedwayu w sezonie 2023

Sanok ponownie będzie gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Europy w Ice Speedwayu. Tym razem impreza będzie miała formę dwudniową i odbędzie się na legendarnym stadionie „Błonie” w dniach 25 i 26 lutego 2023 roku.

Ice Speedway to specyficzna odmiana żużla, w której zawodnicy ścigają się w specjalnie zmodyfikowanych motocyklach na lodzie. W Polsce szczególnym zainteresowaniem cieszył się przede wszystkim w poprzednim wieku. Zawody odbywały się między innymi w Bydgoszczy, Warszawie, Sanoku czy Tomaszowie Mazowieckim. Natomiast Indywidualne Mistrzostwa Europy w Ice Speedwayu rozgrywane są od 1999 roku w formie dwóch rund finałowych.

W ubiegłym roku finały tej imprezy odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim oraz Sanoku (Ice Speedway powrócił na „Błonie” po ośmioletniej przerwie). Tytuł w roku 2022 zdobył Harald Simon (Austria) który wyprzedził Luca Bauera (Włochy) oraz Jimmy-iego Olsena (Szwecja). W turnieju startował także reprezentant Polski, Michał Knapp. W sezonie 2023 obie rundy IME w Ice Speedway odbędą się w Sanoku. Będą one miały formę dwudniową i odbędą się na legendarnym stadionie „Błonie” w dniach 25 i 26 lutego 2023 roku.

Radosław Majewski: „Wiadomo, że celem jest szybki powrót, ale do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem”

– Bardzo się cieszymy, że ten sport wrócił do Sanoka i można powiedzieć, że się tu znów zadomowił. Od początku deklarowałem wsparcie dla tego projektu, przygotujemy obiekt jak najlepiej pod organizacyjne wymogi, w końcu to impreza najwyższej rangi. Liczę, że zawody będą co najmniej tak samo ciekawe, jak w poprzednim sezonie – powiedział burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski w oficjalnym komunikacie.

Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Podczas rundy czeka nas 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Suma punktów, wywalczona w dwóch turniejach, wyłoni ostateczną klasyfikację.

Bilety na zawody można kupić przez internet na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Reklamy

Informacja za polskizuzel.pl

Fot. Paweł Wilczyński

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Sanok gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Europy w Ice Speedwayu w sezonie 2023

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×