Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Enea Polonia Piła gotowa na żużlowe wyzwanie 2024 i remont stadionu

Polonii Piła
Fot. Jakub Malec

Autor: Redakcja

Enea Polonia Piła gotowa na żużlowe wyzwanie 2024 i remont stadionu

Sezon 2024 w Krajowej Lidze Żużlowej zbliża się wielkimi krokami, a kibice Enea Polonii Piła mogą być pewni, że klub intensywnie pracuje nad przygotowaniami do nadchodzących zmagań. W rozmowie z prezesami klubu, Dariuszem Pućką i Dariuszem Słowińskim, ujawnione zostały kluczowe elementy planów na sezon oraz wyzwania, z jakimi zmierzy się drużyna.

Jednym z najważniejszych wydarzeń przed sezonem było ogłoszenie Hansa Nielsena jako nowego managera. Zadaniem Nielsena jest koordynacja indywidualnych przygotowań zawodników, a już teraz przeprowadził testy sprawnościowe i wydolnościowe, ustalając indywidualne plany treningowe dla każdego żużlowca.

Ważnym aspektem przygotowań jest także stan toru. Klub planuje dosypać glinkę i odpowiednio nawodnić tor. Hans Nielsen będzie nadzorować te prace, dbając o optymalne warunki dla zawodników.

Co do indywidualnych przygotowań zawodników, Norbert Kościuch już trenuje na crossie, a reszta składu w marcu wyjeżdża do Francji na pierwsze treningi na torze. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych w Polsce, rozważany jest wyjazd całej drużyny na treningi do Debreczyna.

Ważnym elementem przedsezonowych przygotowań są także mecze sparingowe. Enea Polonia Piła potwierdziła dwa mecze z Orłem Łódź, planowane na 21 i 24 marca. Klub planuje również prezentację drużyny około 20 marca.

Jednak jednym z największych wyzwań dla klubu w sezonie 2024 będzie remont stadionu. Prace rozpoczną się od prostej przeciwległej, która będzie wyłączona z użytku od pierwszego meczu. Prace te mają zakończyć się w czerwcu, ale potem remont przeniesie się na prostą startową i pierwszy łuk. Parkingi VIP-ów zostaną zlikwidowane, a wejście na stadion może być ograniczone do jednej strony. Klub apeluje o zrozumienie kibiców i zachęca do zakupu biletów online oraz przychodzenia na mecze wcześniej.

Co do celów sportowych, drużyna stawia sobie ambitny cel – awans do pierwszej czwórki Krajowej Ligi Żużlowej, czyli półfinałów. Prezesi podkreślają, że drużyna jest teraz mocniejsza niż w poprzednim sezonie, co zobowiązuje do osiągnięcia lepszych wyników.

Patrząc w przyszłość, klub nie kryje ambicji awansu do 2. Ekstraligi. Połączenie organizacyjne 1. Ligi Żużlowej z Ekstraligą przyniosło wiele korzyści, a klub chce utrzymać się w rywalizacji, zwracając jednocześnie uwagę na potrzebną infrastrukturę dla wyższych lig.

Warto zauważyć, że z powodu szybko zbliżającego się startu ligi, klub zdecydował się nie wprowadzać do sprzedaży karnetów na ten sezon. Ceny biletów wzrosły ze względu na ogólne podwyżki kosztów, ale klub zachęca do wcześniejszego zakupu, oferując niższe ceny dla tych, którzy dokonają zakupu przed meczem.

Kibice Enea Polonii Piła mogą więc spodziewać się ciekawego sezonu, pełnego wyzwań, ale również ambitnych celów sportowych. Klub liczy na wsparcie i zrozumienie kibiców w związku z remontem stadionu oraz apeluje o wcześniejsze zakupy biletów. Drużynie życzymy powodzenia w osiągnięciu wyznaczonych celów w sezonie 2024.

żużel
Fot. Jakub Malec
Enea Polonia Piła
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *