Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Pracę remontowe na stadionie w Krakowie! Pierwsze zawody już we wrześniu!?

w Krakowie
Fot. Żużel Kraków

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Prace remontowe na stadionie w Krakowie! Pierwsze zawody już we wrześniu!?

Jakiś czas temu Krzysztof Cegielski w jednym z programów na antenie Canal+ zdradził, że najprawdopodobniej żużel powróci do Krakowa, a lokalni działacze zbierają fundusze, aby zgłosić drużynę do rozgrywek w sezonie 2024. Później jednak pojawiły się informację, jakoby powrót dyscypliny do stolicy Małopolski miałby zostać opóźniony, jednak lokalni fani żużla mogą ze spokojem odetchnąć, gdyż praca trwa tam pełną parą.

Kto zamelduje się w elicie? Grand Prix Challenge w Gislaved [ZAPOWIEDŹ]

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz radia Kraków, Bartłomiej Ziaja, na stadionie w Nowej Hucie trwa remont, wycięto drzewa wokół stadionu oraz przygotowywane są trybuny, które zarosły samosiejkami. Trwają również równie mocno pracę nad torem, który musi zostać odpowiednio przygotowany. Stowarzyszenie Przyjaciół Żużla chce, aby pierwsze zawody na arenie Wandy odbyły się już we wrześniu, a także pragną oni zgłosić zespół do przyszłorocznych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej, który nazywałby się SPŻ Kraków.

Takie informacje potwierdził sam członek stowarzyszenia, Mikołaj Frankiewicz, który w wywiadzie dla Radia Kraków powiedział, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace remontowe zakończą się za miesiąc, w okolicach połowy września. Po zakończeniu remontu, planują zrobić oni odbiór licencyjny, aby na torze mogły odbywać się treningi oraz zawody, które SPŻ chciałoby zorganizować już we wrześniu.

„Jeśli wszystko pójdzie dobrze,  prace zakończą się za miesiąc. Na bieżąco jest dowożona nawierzchnia. Na ten moment zostało przywiezione około 600 ton. Do tego jest dostarczana mielona glina. W okolicach połowy września wszystko powinno być zakończone. Po pracach planujemy zrobić odbiór licencyjny, który pozwoli nam na organizację treningów i zawodów” – mówił w wywiadzie dla Radia Kraków Mikołaj Frankiewicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Żużla.

Wszystko wskazuję na to, że żużlowcy jeszcze w tym roku pojadą na stadionie w Nowej Hucie i podobnie do Świętochłowic, Kraków wróci na żużlową mapę Polski po kilku latach nieobecności. Z pewnością dobrą wiadomością jest również chęć zgłoszenia zespołu do rozgrywek ligowy, szczególnie, że z ligi ma wycofać się Kolejarz Rawicz, co pomniejszyłoby ligę o kolejny klub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×