Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dominik Kubera nie zgadza się ze stwierdzeniem, że był to mecz o nic „Każdy chce wygrywać, mimo że mecz nie wpłynął gdzieś na układ tej tabeli”

Dominik Kubera
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Dominik Kubera nie zgadza się ze stwierdzeniem, że był to mecz o nic „Każdy chce wygrywać, mimo że mecz nie wpłynął gdzieś na układ tej tabeli”

Środowy hit PGE Ekstraligi, między Spartą Wrocław a Motorem Lublin, był de facto meczem o nic. Wrocławianie już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo w fazie zasadniczej i do spotkania mogli podejść, jak do treningu przed najważniejszymi rozstrzygnięciami, podobnie do zawodników Motoru. Ostatecznie to lublinianie po dość wyrównanym starciu zwyciężyli przewagę ośmiu punktów, co dało im również punkt bonusowy.

Tomasz Bajerski wraca do „Skorpionów”!

W pomeczowej mix-zonie żużlowiec gości, Dominik Kubera, zapytany został o to, czy dla samych zawodników był to mecz bez żadnej stawki, jak pisały o nim media. Kubera odpowiedział, że każdy chce wygrywać, niezależnie od tego, czy mecz ma wpływ na układ tabeli, czy go nie ma, to wszyscy jadą tak, jak najlepiej potrafią. Trudno im było dopasować się do warunków, panujących na Stadionie Olimpijskim, ale walczyli oni do końca i udało się wygrać.

„Tak naprawdę każdy z nas chce wygrywać, mimo że mecz nie wpłynął gdzieś na układ tej tabeli, to każdy chce wygrywać, każdy jedzie najlepiej, jak potrafi. Też próbujemy się dopasować do tego toru tutaj, co było dzisiaj mega trudnym zadaniem, ale po prostu przyjechaliśmy, walczyliśmy do samego końca i się udało” – mówił w pomeczowej mix-zonie Dominik Kubera.

Przegrana z Motorem była pierwszą domową stratą punktów przez Spartę Wrocław, wcześniej przegrali oni tylko jedno spotkanie, w 13. kolejce ulegając Unii Leszno. Wrocławianie więc mają serię dwóch porażek z rzędu, co na pewno nie jest komfortową sytuacją dla „Spartan”.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *