Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dokument Canal Plus o Nickim Pedersenie odkrywa tajemnice słabszej formy Duńczyka

Dokument Canal Plus
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Dokument Canal Plus o Nickim Pedersenie odkrywa tajemnice słabszej formy Duńczyka

Od kilku tygodni możemy śledzić na platformie Canal+Online serial o trzykrotnym mistrzu świata – „Nicki Pedersen. Ostatni gladiator”. Opowiada on o całym sezonie 2023 w wykonaniu 46-latka. Wszyscy pamiętamy, że selekcjoner reprezentacji Danii miał trudniejszy okres w jego trakcie. Teraz możemy dowiedzieć się, co działo się z ciałem żużlowca.

Oglądając dokument Canal Plus możemy usłyszeć wypowiedź fizjoterapeuty GKM-u Grudziądz. Powiedział o wynikach badań, na jakie udał się Nicki Pedersen. Były to przede wszystkim badania krwi, które zasgerował sam zawodnik, czując, że zwyczajnie brakuje mu siły, by jeździć na motocyklu żużlowym na oczekiwanym przez siebie poziomie.

Wyniki wyszły bardzo słabe. Tam był słaby cukier, słaba witamina B, słaba witamina D. Podejrzewałem, że to też może być związane z trybem, w jaki Nicki wpadł, czyli nieregularne jedzenie, ciężkie treningi, wcześniej ciężka rehabilitacja. Leki przeciwbólowe, jakie przyjmował gdzieś go powypłukiwały z tego wszystkiego – mówi klubowy fizjoterapeuta.

Duńczyk z kolei od razu zrozumiał, że zbytnio przeciążył swoje ciało i nieco zaniedbał cały organizm podczas procesu powrotu do formy po strasznej kontuzji, która zakończyła jego poprzedni sezon.

Prawdopodobnie dałem sobie za duży wycisk, żeby zejść do odpowiedniej wagi. Dowiedziałem się, jaki jest powód mojego złego samopoczucia i to było najważniejsze. Kiedy go nie znałem, czułem się sfrustrowany. Trochę się bałem – powiedział 46-latek przed kamerami Canal+.

Okazało się, że Pedersen musiał po prostu bardziej o siebie zadbać. Dla 46-latka najważniejszy był jak najszybszy powrót na motocykl, jednak podczas tej drogi Duńczyk zapomniał o dbaniu o własne samopoczucie. Po tylu kontuzjach, jakie przeszedł trzykrotny mistrz świata oraz w tak zaawansowanym sportowo wieku, trzeba jeszcze bardziej niż zwykle, zwracać uwagę na to, jak się je, jak się odpoczywa i jakie suplementy mogą pomóc w utrzymaniu organizmu w pełnym zdrowiu. Dokument Canal Plus odsłonił również słabszą stronę Pedersena z ubiegłego roku, co z pewnością daje wiele do myślenia, kiedy przypomnimy sobie, z jak krytycznymi komentarzami ze strony kibiców spotykał się 46-latek po słabszych występach w minionum sezonie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×