Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czas na rewanżowe Derby Podkarpacia! Cellfast Wilki Krosno – Texom Stal Rzeszów

Cellfast Wilki Krosno
Fot. Cellfast Wilki Krosno

Autor: Marysia Charzewska

Czas na rewanżowe Derby Podkarpacia! Cellfast Wilki Krosno – Texom Stal Rzeszów

W ubiegłą niedzielę drużyna z Krosna wysoko przegrała z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Wynik meczu okazał się jednoznaczny 31:59. „Gryfy”nie dały szans Wilkom. Punkt bonusowy zgarnęli gospodarze.

Najlepiej w tym spotkaniu punktował Kapitan gości Vaclav Milik 11+1. Niestety nikt więcej z zespołu krośnian nie zanotował satysfakcjonujących wyników. W biegu siódmym upadek zaliczył Duńczyk Jonas Seifert-Salk. Przeleciał przez bandę, na pierwszym wirażu. Zawodnikowi nic poważnego się nie stało, dalej ścigał się w zawodach. W 14 biegu Patryk Wojdyło przywiózł na mete trójkę tuż za nim Norbert krakowiak z dwoma punktami. Była to jedyna wygrana zespołowa w ciągu tego meczu.

Wilki Krosno znajdują się na piątym miejscu w tabeli. Zespół z Krosna w ostatnim meczu u „siebie” pewnie pokonał Wybrzeże Gdańsk 57:33. Bardzo dobrze punktowali seniorzy, u każdego na koncie pojawiła się chociaż jedna trójka. Niedzielne ściganie przy L1 pojedziemy bez zmian w składzie.

28 kwietnia krośnianie wybrali się do Rzeszowa. Silniejszą drużyną okazali się goście. Pewnie wygrali w Rzeszowie wynikiem 51:39. Mecz od początku był wyrównany, po pięciu biegach remis 15:15. Końcówka spotkania okazała się popisowa dla gości. Licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać dobre ściganie. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Dimitri Berge, który zdobył 15 „oczek”. Po stronie gospodarzy najlepszy wynik zanotował Jacob Thorssell 10+1. Rozczarowała jazda Nickiego Pedersena zapisał jedynie 8 punktów przy swoim nazwisku.

Niespodziewana wygrana przy Hetmańskiej 69 w piątkowym meczu pomiędzy Texom Stal Rzeszów a INNPRO ROW Rybnik 46:44. Żurawie mimo wygranej tylko o 2 punkty więcej od Rekinów mieli swojego lidera w postaci Nickiego Pedersena. Rzeszowianie po pięciu biegach prowadzili 18:12. Emocje towarzyszyły obu ekipom do końca spotkania. W 14 biegu zwycięstwo dla ROW-u, jednak ostatnia gonitwa należała do Nickiego, który na swoim koncie zapisał 14+1 punktów.

Texom Stal Rzeszów znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Zdecydowanie nieudane spotkanie w Łodzi, wysoka przegrana Żurawi 61:29. Najlepiej zapunktował Jacob Thorssell 11 oczek. W zespole gości znalazł się Franciszek Majewski, który został wypożyczony do końca sezonu z Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

CELLFAST WILKI KROSNO:

Kenneth Bjerre
10. Jonas Seifert-Salk
11. Patryk Wojdyło
12. Norbert Krakowiak
13. Václav Milík
14. Piotr Świercz
15. Szymon Bańdur

TEXOM STAL RZESZÓW:

1. Marcin Nowak
2. Mateusz Świdnicki
3. Nicki Pedersen
4. Krystian Pieszczek
5. Jacob Thorssell
6. Wiktor Rafalski
7. Franciszek Majewski

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *