Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Daniel Bewley na dłużej w WTS Wrocław!

Daniel Bewley
Fot. Taylor Lanning

Autor: Sebastian Krauz

Daniel Bewley na dłużej w WTS Wrocław!

Daniel Bewley w sezonie 2022 był jednym z liderów ekipy z Wrocławia i jednym z nielicznych zawodników tej ekipy, którzy nie zawiedli oczekiwań kibiców. Nie dziwi zatem fakt, że włodarze ekipy WTS-u zdecydowali się przedłużyć kontrakt z młodym Brytyjczykiem. Zawodnik w listopadzie zeszłego roku podpisał kontrakt do końca sezonu 2023, a teraz został on przedłużony jeszcze o rok.

Młody Brytyjczyk ma za sobą całkiem udany sezon. W kończącym się sezonie wystąpił w 16 meczach ekipy z Wrocławia i pojawił się 98 razy na torze. Wygrał 28 biegów, drugie miejsce zajmował 29 razy a trzecie 24. W 17 biegach nie zdobył punktów. W PGE Ekstralidze zdobył 166 punków i 14 bonusów, uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,837. W Indywidualnych Mistrzostwach Świata przez długi czas liczył się w walce o bazowy medal, ale ostatecznie zajął szóste miejsce w generalce zdobywając 102 punkty (wygrał turnieje w Cardiff i we Wrocławiu).

Brytyjczyk w listopadzie ubiegłego roku podpisał nową umowę z WTS-em na dwa lata (do końca 2023). Teraz klub poinformował, że obie strony doszły do porozumienia odnośnie przedłużenia współpracy. Brytyjczyk podpisał z klubem nowy kontrakt do końca 2024 roku.

Start Gniezno z dwoma kolejnymi kontraktami

– Bardzo się cieszę, że Daniel już teraz nie miał żadnych wątpliwości, by podjąć decyzję o pozostaniu z nami na dłużej. We Wrocławiu czuje się bardzo dobrze, zna otoczenie i wie jak funkcjonuje nasz klub. Świetnie współpracuje z kolegami z drużyny, uwielbiają go nasi kibice. W tym sezonie pokazał jaką wartość stanowi dla Betard Sparty. To nie był najłatwiejszy czas dla nas, a on przez cały sezon zachwycał swoją klasą, determinacją i ogromnym zaangażowaniem. Bardzo cenię takich młodych ludzi, pełnych pasji i entuzjazmu – powiedział Andrzej Rusko dla klubowych mediów.

Daniel Bewley to medalista Speedway of Nations (złoty -2021 oraz srebrny 2022), trzykrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (srebrny – 2019 oraz dwukrotnie brązowy 0 2018, 2020), Drużynowy Mistrz Polski (2021) i drużynowy mistrz Szwecji (2022) oraz Indywidualny Mistrz Wielkiej Brytanii (2022).

Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *