Żużel - Best Speedway Tv

Czy Grupie Azoty Unii uciekną play-offy? Czeka ich trudna przeprawa na Łotwie [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy Grupie Azoty Unii uciekną play-offy? Czeka ich trudna przeprawa na Łotwie [ZAPOWIEDŹ]

Unii

Czy Grupie Azoty Unii uciekną play-offy? Czeka ich trudna przeprawa na Łotwie [ZAPOWIEDŹ]

W meczu 9. kolejki 2. Ligi Żużlowej vis-à-vis staną drużyny Optibet Lokomotivu Daugavpils i Grupy Azoty Unii Tarnów. Jeżeli ekipa gości jeszcze marzy o play-offach, musi wygrać na łotewskim terenie.

Czy Ostrovia wydrze choć punkt Motomyszom? Enea Falubaz Zielona Góra – Arged Malesa Ostrów [ZAPOWIEDŹ]

O ile domowe występy Lokomotivu nie napawają optymizmem (wygrany tylko jeden mecz – z Gnieznem), to patrząc na różnicę w ilości zgromadzonych punktów w tabeli, faworytem są Łotysze. Mówi nam też o tym wynik w pierwszym spotkaniu w Tarnowskich Mościcach – 47:43 dla Daugavpils.

Gospodarze będą musieli radzić sobie bez Gustava Granha, który niedawno ogłosił przerwę od żużla oraz Ricardsa Ansviesulisa. Nie mniej, faworytem nadal są gospodarze. Ze strony gości, awizowany do składu został po raz kolejny Paweł Miesiąc, który swój tegoroczny debiut w barwach Unii zaliczył dwa tygodnie temu. Zdobył wtedy 7 punktów z dwoma bonusami.

Trudno nie stwierdzić, że szanse Tarnowian na awans do fazy finałowej maleją z każdym meczem. Ostatni mecz wygrali w 4. kolejce z Enea Polonią Piła, co nie wskazuje na wysoką dyspozycję jaskółek. Unii zostało 5 meczów na odrobienie pięciopunktowej straty do czwartego Ultrapur Startu Gniezno. Wszystko wskazuje więc, ze choć wygrana za granicą będzie bardzo trudna, jest koniecznością, jeśli żużlowcy niebiesko-białych jeszcze marzą o play-offach.

Z drugiej strony, Lokomotiv też nie może zasypać gruszek na popiele. W środkowej części tabeli 2. Ligi Żużlowej jest niesamowity ścisk i każda porażka może skończyć się brakiem spełnienia celu w postaci startu w półfinałach. Dodatkowym obciążeniem jest fakt, że Łotysze niekoniecznie dobrze radzą sobie w tym sezonie na swoim owalu.

Warty odnotowania jest fakt, że w trakcie rozgrywania spotkania ma padać deszcz. Nie są przewidywane jednak zbyt duże opady, więc nie powinna być to przeszkoda do rozegrania spotkania.

Reklamy

Awizowane składy:


GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW
1. Rene Bach
2. Marko Lewiszyn
3. Matic Ivacic
4. Paweł Miesiąc
5. Ernest Koza
6. Mateusz Gzyl

OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS
9. Jewgienij Kostygow
10. Daniił Kołodiński
11. Steve Worrall
12. Kjastas Puodżuks
13. Nick Morris
14. Artiom Juhno

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:15 w niedzielę 2 lipca. Sędziować będzie Paweł Michalak.

Fot. Własne

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×