Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Czy Orzeł Łódź potwierdzi swoją siłę a Polonia swoje aspiracje Ekstraligowe? Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Czy Orzeł Łódź

Autor: Wojciech Kamiński

Czy Orzeł Łódź potwierdzi swoją siłę a Polonia swoje aspiracje Ekstraligowe? Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

W sobotę 23 kwietnia, o godzinie 16:30 Orzeł Łódź podjemie na swoim stadionie Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Spotkanie tych dwóch drużyn można śmiało nazwać hitem kolejki. Określana przez wielu ekspertów jako kandydat do wygrania eWinner 1. Ligi Żużlowej, Polonia Bydgoszcz, przyjeżdża na teren Orła, który pokazał w pierwszym swoim rozegranym spotkaniu, że nie ma zamiaru walczyć w tym roku o utrzymanie.

Czy Orzeł Łódź

Przypomnijmy, Orzeł wygrał w Gnieźnie 55:35 i praktycznie nie miał słabych punktów wśród swoich zawodników. Z kolei Polonia po wyjazdowej porażce z Landshut Devils, odrobiła lekcję i pewnie wygrała domowy mecz z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, na torze przy ulicy Sportowej padł wynik 52:38

Języczkiem uwagi w tym spotkaniu może okazać się postawa Daniela Jeleniewskiego, który nie najlepiej zaprezentował się w pojedynku z gdańszczanami. Zanotował na swoim koncie tylko 1 punkt, który zdobył pokonując juniora drużyny przeciwnej. Warto dodać, że popularny „Jeleń” reprezentował barwy klubu z Łodzi w sezonach 2011, 2019 i 2020, zaprocentować mogą występy w latach 19/20, w których Orzeł startował już na nowym stadionie.

Podsumowując, Orzeł będzie chciał udowodnić, że jest dużo silniejszy niż wszyscy myśleli, a Polonia będzie chciała potwierdzić swoje ekstraligowe aspiracje. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, to z pewnością będziemy świadkami bardzo emocjonującego pojedynku.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Daniel Jeleniewski
2. Adrian Miedziński
3. Kenneth Bjerre
4. Olegs Mihailovs
5. Matej Žagar
6. Wiktor Przyjemski
7. Przemysław Konieczny

Orzeł Łódź:
9. Luke Becker
10. Norbert Kościuch
11. Niels Kristian Iversen
12. Marcin Nowak
13. Brady Kurtz
14. Aleksander Grygolec
15. Mateusz Dul

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *