Przejdź do treści
Metalkas 2. Ekstraliga

Czy Diabły z Landshut zrehabilitują się przed własną publicznością? Zapowiedź meczu Trans MF Landshut Devils – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Landshut Devils
fot. AC Landshut Devils - Facebook

Autor: Wojciech Kamiński

Czy Diabły z Landshut zrehabilitują się przed własną publicznością? Zapowiedź meczu Trans MF Landshut Devils – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Piątkowy wieczór to nie tylko mecze żużlowej PGE Ekstraligi, o 19:30 w Bawarii rozegrany zostanie zaległy mecz drugiej kolejki 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Trans MF Landshut Devils i Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Pierwsze spotkanie nie doszło do skutku z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Prognozy pogody na dzień 4 maja przewidują możliwość występowania burz i opadów deszczu.

Sensacja w Łodzi! Osłabione Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrywa mecz [RELACJA]

Niemiecka drużyna do tej pory odjechała tylko jeden mecz na swoim torze. Podopieczni Sławomira Kryjoma przegrali z osłabioną drużyną z Ostrowa, która jechała bez krajowego lidera, Tobiasza Musielaka i Victora Palovaary. Gospodarze w tamtym meczu wywalczyli tylko 38 punktów. Jedynym zawodnikiem, który zaprezentował się na oczekiwanym poziomie był Kai Huckenbeck, który zdobył 11+1 punktów.

W sezonie 2022 zespoły z Landshut i Bydgoszczy zmierzyły się w pierwszej kolejce ligowych zmagań, tamto spotkanie na swoją korzyść rozegrali miejscowi zawodnicy i zdobywając 47 punktów, zgarnęli dwa duże punkty meczowe. Aktualnie obydwa zespoły znajdują się na dwóch przeciwnych biegunach ligowej tabeli, bydgoszczanie z czterema punktami zajmują drugą lokatę, a Bawarczycy z trzema porażkami i zerowym dorobkiem punktowym są na przedostatnim miejscu.

Do składu drużyny z Landshut wraca Martin Smolinski, a miejsce Lukasa Baumanna zajmie Marius Hillebrand. W meczu z Orłem Łódź za Smolinskiego pojechał Sandro Wassermann, niestety 25-latek z Niemiec nie zdołał wywalczyć ani jednego punktu, co przełożyło się na odsunięcie od składu. Podobnie wygląda sytuacja Lukasa Baumanna, którego występy również nie napawały optymizmem. W drużynie gości ponownie zobaczymy Daniela Jeleniewskiego, który poobijał się w domowym spotkaniu z ROWem Rybnik i z uwagi na odczuwany ból nie wystąpił w Zielonej Górze.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Kenneth Bjerre
2. Daniel Jeleniewski
3. David Bellego
4. Szymon Szlauderbach
5. Andreas Lyager
6. Wiktor Przyjemski
7. Olivier Buszkiewicz

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Martin Smolinski
11. Marius Hillebrand
12. Kim Nilsson
13. Dimitri Berge
14. Erik Bachhuber
15. Norick Blodorn

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *