Żużel - Best Speedway Tv

Sensacja w Łodzi! Osłabione Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrywa mecz [RELACJA] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sensacja w Łodzi! Osłabione Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrywa mecz [RELACJA]

Zdunek Wybrzeże

Sensacja w Łodzi! Osłabione Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrywa mecz [RELACJA]

Emocjonujące spotkanie na łódzkiej Moto Arenie. Zdunek Wybrzeże Gdańsk sprawiło niespodziankę i mimo osłabienia wygrało spotkanie przeciwko H. Skrzydlewska Orłowi. Brak Michaela Jepsena Jensena na barki wzięli jego rodacy, Mads Hansen oraz Nicolai Klindt. Mecz zakończył się wynikiem 47:43 dla gości.

Żużel. Nicki Pedersen nie wystartuje w Toruniu?

Mecz był mocno wyrównany od początku. Inauguracyjną gonitwę wygrał Timo Lahti przed parą Zdunek Wybrzeża. Gospodarze wyszli na prowadzenie w biegu młodzieżowym, do którego zawodnicy startowali kilka razy. W jego pierwszej odsłonie na pierwszym łuku upadli Mateusz Dul oraz Aleksander Grygolec. Minęło około 20 minut, zanim dmuchana banda została naprawiona.

Goście jednak szybko wzięli się do roboty. Osłabieni brakiem Michaela Jepsena Jensena walczyli o każdy punkt. Dwa z nich odrobili w wyścigu trzecim, a kolejna seria należała już do podopiecznych Eryka Jóźwiaka. Wygrane 5:1 oraz 4:2 pozwoliły gdańszczanom objąć czteropunktowe prowadzenie. Dobrą jazdę pokazywał m.in. Mads Hansen, który wygrał potyczkę o trzy punkty z Nielsem-Kristianem Iversenem.

Po siedmiu biegach na tablicy wyników dość niespodziewanie widniał wynik 19:23. Po przerwie łodzianie doprowadzili do remisu w wyścigu dziewiątym za sprawą zwycięstwa Timo Lahtiego oraz Jakuba Jamroga. Status quo utrzymał w następnym starcie Keynan Rew, który popisał się kapitalną jazdą. Australijczyk minął na jednym wirażu dwóch zawodników H. Skrzydlewska Orła Łódź.

W czwartej serii znów oba zespoły wymieniły się małymi ciosami. Zdunek Wybrzeże wygrali 4:2 na jej początku, a gospodarze na końcu. Tym samym przed biegami nominowanymi był remis i o końcowym wyniku zadecydować miały ruchy menadżerów, gdyż obaj mogli wybierać przy ustawieniu par. Czternastą gonitwę wygrał Jakub Jamróg, lecz Timo Lahti dał się wyprzedzić obu rywalom.

W decydującym starciu pod taśmą stanęli Niels-Kristian Iversen i Mateusz Tonder oraz Nicolai Klindt z Madsem Hansenem. Sprawę na pierwszym okrążeniu załatwili Duńczycy po stronie Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Nie dali szans na walkę przeciwnikom i pewnie dowieźli podwójną wygraną do mety. Tym samym w Łodzi doszło do niespodzianki i Zdunek Wybrzeże mimo osłabienia wywieźli stamtąd ważne dwa punkty meczowe.

Reklamy

Punktacja:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 47 pkt.

 1. Norbert Kościuch (2,1,0,1) 4
 2. Mads Hansen (3,3,1,3,2*) 12+1
 3. Daniel Kaczmarek (1*,2*,1*,0,2) 6+3
 4. Nicolai Klindt (3,3,2,3,3) 14
 5. Keynan Rew (1,3,3,2,1*) 10+1
 6. Miłosz Wysocki (1,D,0) 1
 7. Seweryn Orgacki (0,U,0) 0

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 43 pkt.

 1. Timo Lahti (3,2,2*,0,0) 7+1
 2. Jakub Jamróg (1,1,3,1,3) 10+1
 3. Tom Brennan (0,0,1*,1*) 2+2
 4. Mateusz Tonder (2,1,2,2,0) 7
 5. Niels-Kristian Iversen (0,2,3,3,1) 9
 6. Aleksander Grygolec (2*,2,0) 4+1
 7. Mateusz Dul (3,0,2) 5
 8. Jakub Sroka – nie startował

fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

 • redakcja@bestspeedwaytv.pl
 • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×