Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Czy ktoś rzuci wyzwanie Zmarzlikowi? Pora na GP Szwecji w Malilli [ZAPOWIEDŹ]

Zmarzlik
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Czy ktoś rzuci wyzwanie Zmarzlikowi? Pora na GP Szwecji w Malilli [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami szósty turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Jesteśmy zatem dokładnie na półmetku rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca na świecie. W klasyfikacji generalnej z bardzo dużą przewagą prowadzi Bartosz Zmarzlik, jednak za jego plecami jest niezwykle ciasno. GP Szwecji w Malilli będzie kolejną odsłoną rywalizacji Zmarzlik VS reszta świata.

Rasmus Karlsson mistrzem świata, Pawełczak ze srebrnym medalem – SGP3 [RELACJA]

Lider Platinum Motoru Lublin prowadzi z przewagą 21 punktów nad swoim kolegą z lubelskiej drużyny Jackiem Holderem. Zresztą tuż za ich plecami jest kolejny przedstawiciel aktualnych mistrzów Polski – Fredrik Lindgren. Szwed ma punkt mniej od Australijczyka i tyle samo punktów co Jason Doyle, który jedzie w GP najlepiej od lat. Czołową szóstkę aktualnie uzupełniają Leon Madsen oraz Robert Lambert, jednak niewątpliwie poważne zakusy na nią mają również Daniel Bewley i Martin Vaculik.

GP Szwecji może być również okazją do przełamania dla dwóch pozostałych Polaków w cyklu – Macieja Janowskiego oraz Patryka Dudka. Ten pierwszy reprezentuje w lidze szwedzkiej barwy miejscowej Dackarny, natomiast ten drugi w końcu znalazł prędkość w swoim sprzęcie i będzie chciał udowodnić to na największej z możliwych żużlowych aren – w cyklu Speedway Grand Prix.

Nadzieję na sukces będą mieć dwaj inni jeźdzcy Dackarny. Poza Janowskim tor w Malilli jest domowym dla Daniela Bewleya oraz Andrzeja Lebiediewa, który zastąpi w sobotni wieczór Kima Nilssona. Brytyjczyk na pewno celuje w finał, a Łotysz postara się sprawić kolejną niespodziankę, gdy ma okazję startować w elitarnym cyklu.

W zeszłym roku zawody w Malilli padły łupem Bartosza Zmarzlika. Polak triumfował wówczas przed Fredrikiem Lindgrenem oraz Maciejem Janowskim. Skład finału uzupełnił Tai Woffinden. Czy i tym razem na trzykrotnego mistrza świata nie będzie mocnych?

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19:00. Transmisję będzie można obejrzeć w Eurosporcie Extra w Playerze.

Uczestnicy GP Szwecji w Malilli

Bartosz Zmarzlik #95
Leon Madsen #30
Maciej Janowski #71
Fredrik Lindgren #66
Robert Lambert #505
Daniel Bewley #99
Patryk Dudek #692
Tai Woffinden #108
Martin Vaculik #54
Jason Doyle #69
Mikkel Michelsen #155
Jack Holder #25
Max Fricke #46
Anders Thomsen #105
Andrzej Lebiediew #29
Jacob Thorssell #16

Filip Hjelmland #17
Casper Henriksson #18

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *