Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

Rasmus Karlsson mistrzem świata, Pawełczak ze srebrnym medalem – SGP3 [RELACJA]

Rasmus Karlsson
Fot. Michał Szmyd/ Speedway Canvas

Autor: Paweł Płóciniak

Rasmus Karlsson mistrzem świata, Pawełczak ze srebrnym medalem – SGP3 [RELACJA]

Za nami zawody o tytuł najlepszego zawodnika na świecie na motocyklach o pojemności 250cc. Reprezentant gospodarzy Rasmus Karlsson sięgnął po złoty medal, podium uzupełnili Maksymilian Pawełczak oraz zwycięzca z 2022 roku Mikkel Andersen.

Jest, to druga edycja Speedway Grand Prix 3 zeszłoroczna odbyła się we Wrocławiu, gdzie zwyciężył Mikkel Andersen, Duńczyk był jednym z faworytów w tym roku razem z Polakami. Od początku zawodów dobrze prezentowali się Karlsson, Mania oraz Andersen. Maksymilian Pawełczak oraz Filip Bęczkowski po dwóch seriach mieli trzy punkty, dwa na koncie Damiana Millera, który wycofał się z zawodów po upadku w trzeciej serii.

Żużel. Brady Kurtz przypieczętował wygraną Belle Vue Aces nad Ipswich Witches – raport z Wysp Brytyjskich

Kacper Mania po dwójce w pierwszym starcie, w następnych trzech notował trójki i przed ostatnią serią miał wszystko w swoich rękach z 11 punktami. Po dwóch biegach przełożył się Maksymilian Pawełczak, który dalej już nie stracił punktu. Sensacyjnie w czołówce przed ostatnią serią mieliśmy również Rasmusa Karlssona oraz Williama Cairnsa, oni również byli w grze o złoto. Bardzo dobrze na torze prezentował się Słoweniec Sven Cerjak.

Presji nie wytrzymał Mania, który nie zdobył punktów w ostatniej serii i musiał liczyć na niepowodzenie kolegów. Rasmus Karlsson zwyciężył swój bieg, w którym wyprzedził na trasie Mikkela Andersena i przypieczętował zwycięstwo w drugiej edycji SGP3. Maksymilian Pawełczak z dwunastoma punktami zdobył srebro, a Andersen i Mania z jedenastoma rywalizowali w biegu dodatkowym. Z którego zwycięsko wyszedł Duńczyk i to on sięgnął po drugi krążek w karierze. Kacper Mania drugi rok z rzędu kończy turniej na czwartym miejscu.

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Rasmus Karlsson3322313
2Maksymilian Pawełczak1233312
3Mikkel Andersen3321211+3
4Kacper Mania2333011+2
5William Cairns3033110
6Sven Cerjak2230310
7Mitchel McDiarmid112329
8Filip Bęczkowski030238
9Beau Bailey311117
10Alexander Adamson022127
11Villads Pedersen2215
12Patrick Kruse224
13Alfred Abergd11204
14Cooper Rushen110114
15Damian Miller20w2
16Leo Klasson10d012
R1Otto Raak001001
R2Jan Hlacima000

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×