Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czerwona kartka dla Kowalskiego. Junior Sparty w szoku

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Czerwona kartka dla Kowalskiego. Junior Sparty w szoku

Bartłomiej Kowalski otrzymał czerwoną kartkę po czternastym wyścigu finałowego meczu pomiędzy Platinum Motorem Lublin a Betard Spartą Wrocław. Młodzieżowiec Sparty jednak w wywiadzie z dziennikarką Canal+, Julią Pożarlik zupełnie nie wiedział, o co chodzi.

W czternastym biegu Kowalski walczył o trzecią pozycję z Jackiem Holderem. Na drugim łuku młodzieżowiec Sparty próbował wjechać pod Australijczyka na wyjściu z łuku. Tam jednak nie było dla niego miejsca. Powtórki jednak pokazały, że mocno pracowała noga 21-latka. Kowalski sięgał nią do motocykla Holdera, próbując go nieco „przepchnąć”.

Sam zainteresowany w wywiadzie zaraz po ogłoszeniu decyzji sędziego o czerwonej kartce, nie miał pojęcia, za co ją otrzymał. Kowalski pytał dziennikarki Canal+, skąd ta decyzja. Potem tłumaczył, że stracił równowagę i nie było w jego działaniach nic intencjonalnego. Ciężko jednak w to uwierzyć, ponieważ każda powtórka pokazuje ewidentny ruch wyprostowaną nogą wprost w motocykl Holdera.

Betard Sparta Wrocław poległa w Lublinie w stosunku 51:39. 21-latek nie pomógł swojej drużynie, zdobywając jedynie jeden punkt. Nie pokonał żadnego rywala. Warto zaznaczyć, że czerwona kartka nie eliminuje go z rewanżu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *