Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Co z występem Janusza Kołodzieja w Debreczynie? Zawodnik zabrał głos

janusza kołodzieja
Fot. Czarny Productions

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Co z występem Janusza Kołodzieja w Debreczynie? Zawodnik zabrał głos

Lider Fogo Unii Leszno od kilku tygodni przechodzi rehabilitację po drugiej kontuzji w tym sezonie, której doznał podczas spotkania w Grudziądzu. W sobotę odbędzie się pierwsza runda cyklu SEC, sam żużlowiec odpowiedział czy są szansę na jego występ w tych zawodach.

Bardzo pechowo dla Janusza Kołodzieja rozpoczął się sezon 2024. Najpierw jeszcze w marcu w Gorzowie podczas sparingowego pojedynku doznał złamania mostka, a kilka tygodni później w Grudziądzu podczas spotkania czwartej rundy PGE Ekstraligi upadł na tor i skutki były dużo poważniejsze niż poprzednio, ponieważ u lidera Fogo Unii stwierdzono zwichnięcie stawu ramiennego i złamanie guzka większego. Od tego czasu Kołodziej przechodzi rehabilitację, by wrócić na tor.

– Chciałbym w tym tygodniu zrobić kilka próbnych kółek i spróbować swoich sił na motocyklu i wtedy zadecydujemy, jak to wszystko dalej będzie wyglądało. Nic nie będzie jednak robione na siłę, bo kontuzja była poważna. – mówi Kołodziej dla Radia Elka.

Już w najbliższą sobotę 8 czerwca rozpocznie się cykl Indywidualnych Mistrzostw Europy, walka o medale zainaugurowana zostanie w węgierskim Debreczynie. Nadal nie wiadomo co z występem Janusza Kołodzieja. Przed rokiem 40-latek opuścił pierwszą rundę w Częstochowie i pomimo tego zdołał sięgnąć po brązowy medal. Jeśli sytuacja znowu się powtórzy to na pewno żużlowiec Fogo Unii marzenia o złotym krążku będzie musiał przełożyć na następny sezon.

– Chciałbym bardzo, ale na wtorkowe południe wszystko to jest jednym wielkim znakiem zapytania, bo zdrowie jest najważniejsze i nie chciałbym takim startem czegoś jeszcze pogorszyć. Wiem, jak jestem potrzebny także swojej drużynie, ale zdrowy. – przyznał.

Unia Leszno
Fot. Czarny Productions
Żużel
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×