Żużel - Best Speedway Tv

Zmiany w IMŚ. Co dalej z cyklem zawodów na toruńskiej Motoarenie? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
na toruńskiej

Zmiany w IMŚ. Co dalej z cyklem zawodów na toruńskiej Motoarenie?

Zmiany w IMŚ. Co dalej z cyklem zawodów na toruńskiej Motoarenie?

Indywidualne Mistrzostwa Świata na żużlu odbywają się na toruńskiej Motoarenie od 2010 roku. Od tamtej pory co roku mogliśmy podziwiać najlepszych żużlowców rywalizujących w zawodach najwyższej światowej rangi.

Dotychczasowy promotor stracił prawa do organizowania żużlowych mistrzostw świata, także umowa z BSI nie zostanie przedłużona. Od przyszłego sezonu cykl zawodów Grand Prix przejmuje nowy promotor, a będzie nim amerykańskie Discovery.

Aby zawody w Toruniu dalej mogły mieć miejsce, miasto Toruń musi podpisać z nowym promotorem umowę. Jak mówi Pani Anna Kulbicka – rzeczniczka prezydenta miasta, rozmowy na ten temat są już prowadzone, jednak na chwilę obecną nie można zdradzić żadnych szczegółów.

Jak pisze gazeta pomorska, już od dłuższego czasu krążą nieoficjalne informacje, iż koszty pozyskania praw do organizacji turnieju Grand Prix znacznie wzrosną z nowym promotorem. Gorzów jest jednym z trzech miast, na którym najbardziej zależy Discovery. Podczas spotkania zaplanowanego w najbliższą środę – radni miasta mają zadecydować, czy wyrażą zgodę na zaciągnięcie zobowiązania w kwocie 10 242 916,05 zł. Taki ma być koszt czteroletniego prawa do organizacji turnieju. Część pieniędzy ma zostać wykorzystana do kampanii reklamowej miasta. Promotor obiecuje również, że poniesie koszta koszty nagród pieniężnych, produkcji TV, zakwaterowania swoich pracowników, czy organizacji miasteczka kibica.

Znamy również szczegóły dotyczące nowej wizji prowadzenia zawodów. Gorzowianie zdradzili, że oprócz IMŚ mają się również odbywać turnieje młodzieżowe.

żródło: gazetapomorska / fot. Natalia Gotter

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×