Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Były prezes Stali „stanie na głowie”, żeby spółki Skarbu Państwa przestały wspierać Motor

spółki Skarbu Państwa

Autor: Jakub Bielak

Były prezes Stali „stanie na głowie”, żeby spółki Skarbu Państwa przestały wspierać Motor

Były prezes Stali Gorzów, Władysław Komarnicki po raz trzeci z rzędu został obdarzony zaufaniem obywateli i został wybrany do Senatu Rzeczypospolitej. W ostatnich kilkunastu miesiącach polityka weszła do żużla w takim stopniu, jak nigdy wcześniej. W związku z tym kibice po wyborach już zadają senatorowi pytania o przyszłość finansowania sportu żużlowego przez spółki Skarbu Państwa.

Temat inwestycji i wspierania spółek Skarbu Państwa w kluby żużlowe jest gorący od wielu miesięcy. Oczywiście zdecydowanie najwięcej w tym kontekście mówi się o obecnym drużynowym mistrzu Polski – Platinum Motorze Lublin. Na kevlarach lubelskiego klubu oprócz tytularnego Platinum widnieją również logotypy Grupy Azoty, Bogdanki czy PKO Banku Polskiego.

Sprawa nie dotyczy rzecz jasna wyłącznie Motoru. W PGE Ekstralidze niemal wszystkie kluby są w większy lub mniejszy sposób wspierane przez spółki Skarbu Państwa. W tym roku państwowe pieniądze wspierały także kluby m.in. z Częstochowy, Gorzowa czy Zielonej Góry. Wzmożona aktywność i obecność polityków w sporcie żużlowym miała oczywiście związek z wyborami parlamentarnymi, które odbyły się w minioną niedzielę.

Władysław Komarnicki, który w senackim okręgu nr 21 został ponownie wybrany przez wyborców jako ich przedstawiciel w wyższej izbie parlamentu, chce położyć kres tak gigantycznym inwestycjom politycznym w kluby żużlowe. Zapytany na Facebooku przez jednego z kibiców o to, czy Motor Lublin „będzie miał kasę na przyszły sezon”, odpowiedział „Stanę na głowie, żeby nie mieli, chyba że mają kontrakt wieloletni”.

W środowisku często mówi się o nierównej walce w kontekście umów sponsorskich ze spółkami Skarbu Państwa. Są to z reguły bardzo duże pieniądze, a nie każdy klub jest w stanie lub w ogóle chce negocjować takie kontrakty. Kibice dosyć niechętnie podchodzą do wydatkowania publicznych pieniędzy na profesjonalne kluby sportowe. Zobaczymy, co w tej sprawie w nowej kadencji Senatu będzie starał się robić Władysław Komarnicki.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×