Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Były Mistrz Europy zastąpi Andreasa Lyagera w ROW Rybnik?

Dzika karta
Fot. Sonia Kaps

Autor: Sebastian Krauz

Były Mistrz Europy zastąpi Andreasa Lyagera w ROW Rybnik?

Od kilku dni wiemy, że Andreas Lyager w sezonie 2023 nie będzie reprezentował barw ROW-u Rybnik. Mimo że klub z Rybnika ogłosił kibicom za pomocą mediów społecznościowych dojście do porozumienia pomiędzy klubem a zawodnikiem okazało się, że Duńczyk nagle zmienił zdanie, a swoją decyzję tłumaczy tym, że to prezes Mrozek złamał daną mu obietnicę. Jego miejsce w ROW-ie może zająć były Mistrz Europy.

Cała telenowela rozpoczęła się 15 września, kiedy to Lyager poinformował, że nie zostanie w ROW-ie na kolejny sezon. Zawodnik swoją decyzję tłumaczył tym, że prezes Mrozek zmienił coś, co obiecał, z a zawodnik chciał być pewny swojej przyszłości.

Jestem bardzo zadowolony z jazdy w Rybniku w 2022. Niestety przez niektóre szczegóły kontraktu, postanowiłem wycofać się z rozmów i opuścić ROWpowiedział nam Duńczyk.

Na słowa Lyagera szybko zareagował prezes Mrozek, który nie ukrywał zdziwienia i zaskoczenia z decyzji Duńczyka.

– Choć jestem zdziwiony i zaskoczony tym, co stało się z Lyagerem, to nie będę tego komentował. Wypowiedziałem się kiedyś w analogicznej sytuacji i dostałem sądowy wyrok. Dlatego teraz życzę Andreasowi powodzenia w nowym klubie, a naszym kibicom mogę powiedzieć jedynie tyle, że jego decyzja skłoniła nas do poszukiwań i znalazłem lepszego zawodnika na to miejsce” mówi prezes ROWu Krzysztof Mrozek na oficjalnej stronie klubu.

Mrozek
Fot. Yno ROW/facebook

W przyszłym sezonie Andreas Lyager najprawdopodobniej trafi do Polonii Bydgoszcz w barwach której startował tam w sezonach 2020-2021. Jego miejsce w ROW-ie Rybnik ma natomiast zająć były Mistrz Europy i zawodnik który 19 razy stawał na podium turniejów Grand Prix.

Zawodnikiem tym ma być Matej Žagar, który sezon 2022 spełnił w Polonii Bydgoszcz. Matej Žagar to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych żużlowców. 39 latek w swojej karierze i.im: 18 razy został Indywidualnym Mistrzem Słowenii, został Mistrzem Europy (2004 oraz 2008), zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów (2004) oraz dwukrotnie stawał na podium w Mistrzostwach Europy par (brąz -2005 oraz srebro – 2006). Były Mistrz Europy dodatkowo pięciokrotnie wygrywał zawodowy Grand Prix.

Žagar w sezonie 2022 w barwach Polonii Bydgoszcz uzyskał średnią na poziomie 1.744 co czyniło go osiemnastym najskuteczniejszym zawodnikiem w całej eWinner 1 Lidze.

Fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *