Żużel - Best Speedway Tv

Byki wpadną do ROWu! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Unia Leszno

Byki wpadną do ROWu!

Byki wpadną do ROWu!

W najbliższy piątek, 10 lipca, o godzinie 18:00 rozegrany zostanie mecz w ramach 5. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy PGG ROWem Rybnik a FOGO Unią Leszno. Jest to mecz drużyny skazywanej na spadek z ekipą, która jest głównym kandydatem do złota. Czy to oznacza, że spotkanie nie dostarczy żużlowym kibicom emocji? Niekoniecznie.


Mimo słabej dyspozycji na początku sezonu, podopieczni Lecha Kędziory, w meczu ze Stalą Gorzów pokazali, że u siebie na torze potrafią walczyć jak równy z równym i wygrywać mecze. Aktualni mistrzowie Polski są jednak klasę wyżej od spisującej się poniżej oczekiwań Stali. Wygrali wszystkie swoje mecze w tym sezonie i zajmują pierwsze miejsce w przejściowej tabeli PGE Ekstraligi. 

Mimo sporej aktualnej różnicy poziomów nie można zapominać, że mamy do czynienia z dwoma najbardziej utytułowanymi klubami w Polsce. Unia Leszno ma na swoim koncie 17 złotych medali drużynowych mistrzostw Polski, natomiast drużyna z Rybnika 12. Początki rywalizacji między tymi zespołami sięgają roku 1951. Będzie więc to spotkanie legend polskiego żużla.

Czy Rybniczanie chwycą byka za rogi i udowodnią, że ich udział w rozgrywkach najlepszej żużlowej ligi świata nie jest dziełem przypadku? A może leszczynianie przeskoczą nad kolejną przeszkodą w postaci ROWu i utrzymają fotel lidera?
Odpowiedź już w piątek.

Awizowane składy:

PGG ROW Rybnik:

9. Vaclav Milik
10. Mateusz Szczepaniak
11. Andrzej Lebiediew
12. Siergiej Łogaczow
13. Kacper Woryna
14. Mateusz Tudzież
15. Kamil Nowacki

FOGO Unia Leszno:

1. Emil Sajfutdinov
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

fot. speedwayekstraliga.pl

Zostaw komentarz

0/100

×