Byki wpadną do ROWu!

W najbliższy piątek, 10 lipca, o godzinie 18:00 rozegrany zostanie mecz w ramach 5. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy PGG ROWem Rybnik a FOGO Unią Leszno. Jest to mecz drużyny skazywanej na spadek z ekipą, która jest głównym kandydatem do złota. Czy to oznacza, że spotkanie nie dostarczy żużlowym kibicom emocji? Niekoniecznie.


Mimo słabej dyspozycji na początku sezonu, podopieczni Lecha Kędziory, w meczu ze Stalą Gorzów pokazali, że u siebie na torze potrafią walczyć jak równy z równym i wygrywać mecze. Aktualni mistrzowie Polski są jednak klasę wyżej od spisującej się poniżej oczekiwań Stali. Wygrali wszystkie swoje mecze w tym sezonie i zajmują pierwsze miejsce w przejściowej tabeli PGE Ekstraligi. 

Mimo sporej aktualnej różnicy poziomów nie można zapominać, że mamy do czynienia z dwoma najbardziej utytułowanymi klubami w Polsce. Unia Leszno ma na swoim koncie 17 złotych medali drużynowych mistrzostw Polski, natomiast drużyna z Rybnika 12. Początki rywalizacji między tymi zespołami sięgają roku 1951. Będzie więc to spotkanie legend polskiego żużla.

Czy Rybniczanie chwycą byka za rogi i udowodnią, że ich udział w rozgrywkach najlepszej żużlowej ligi świata nie jest dziełem przypadku? A może leszczynianie przeskoczą nad kolejną przeszkodą w postaci ROWu i utrzymają fotel lidera?
Odpowiedź już w piątek.

Awizowane składy:

PGG ROW Rybnik:

9. Vaclav Milik
10. Mateusz Szczepaniak
11. Andrzej Lebiediew
12. Siergiej Łogaczow
13. Kacper Woryna
14. Mateusz Tudzież
15. Kamil Nowacki

FOGO Unia Leszno:

1. Emil Sajfutdinov
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

fot. speedwayekstraliga.pl

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *