Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Reklamy

Bydgoszczanie o umocnienie na pozycji lidera, a łodzianie o premię. Zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Bydgoszczanie

Bydgoszczanie o umocnienie na pozycji lidera, a łodzianie o premię. Zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

W sobotę o godzinie 16:30 przy ul. Sportowej 2 w Bydgoszczy rozegrane zostanie spotkanie 12 rundy eWinner 1. Ligi Żużlowej. Miejscowa Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie drużynę H. Skrzydlewska Orła Łódź. Przed sobotnim spotkaniem obydwie drużyny dzieli 11 punktów w ligowej tabeli. Bydgoszczanie mający 21 punktów są liderem zmagań, a Orzeł z 10 punktami zajmuje 5 miejsce.

Oba zespoły mają za sobą wygrane spotkania, podopieczni Michała Widery wygrali z faworyzowanymi Cellfast Wilkami Krosno 50:40. Najlepszy spośród zawodników Orła był Marcin Nowak, który zdobył 13 punktów i bonus, na dobre tory powrócił również Niels Kristian Iversen, który z 10 punktami i jednym bonusem był drugim liderem łódzkiej drużyny. Bydgoszczanie zaliczyli udany wyjazd do Rybnika, gdzie wygrali z miejscowym rowem 49:41, w szeregach bydgoszczan wszyscy zawodnicy pojechali na oczekiwanym poziomie za wyjątkiem Olega Michaiłowa.

Reklamy

Dla Łotysza może to być mecz ostatniej szansy, w tygodniu Jerzy Kanclerz przyznał, że rozgląda się na rynku poszukując zawodnika na pozycję U24. Pomimo dużego wsparcia sprzętowego takiego jak, silnik od Emila Sajfutdinowa i części od Rafała Haja, oraz wsparcia osobowego w postaci Tomasz Suskiewicza, który pomaga zmontować i spasować odpowiednio sprzęt, Oleg Michaiłow nie jest w stanie pojechać lepiej niż dotychczas i Prezes Polonii doszukuje się problemu w zawodniku, a nie w sprzęcie.

W środę klub z Łodzi za pomocą swoich social mediów zakomunikował, że rodzina Skrzydlewskich przygotowała premię motywacyjną dla zawodników Orła. W przypadku wygranej lub remisu, z Polonią, łodzianie zostaną obdarowani kwotą 40 000 złotych. Trzeba przyznać, że zadanie wydaje się być co najmniej trudne, ale trzeba pamiętać, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych i być może taka forma motywacji podziała na Marcina Nowaka i spółkę.

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
1. Brady Kurtz
2. Luke Becker
3. Norbert Kościuch
4. Marcin Nowak
5. Niels Kristian Iversen
6. Nikodem Bartoch
7. Aleksander Grygolec

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Olegs Mihailovs
11. Daniel Jeleniewski
12. Adrian Miedziński
13. Matej Žagar
14. Wiktor Przyjemski
15. Przemysław Konieczny

fot. Emilia Hamerska – Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x