Bydgoszcz w trakcie poszukiwania środków na przebudowę stadionu

Autor: Wojciech Kamiński
Bydgoszcz w trakcie poszukiwania środków na przebudowę stadionu
Wielu kibiców z Bydgoszczy zadaje sobie pytanie kiedy nastąpi kolejny etap modernizacji stadionu przy ulicy Sportowej. Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Wiceprezydent Bydgoszczy – Michał Sztybel, który informuje, że gotowy jest projekt przebudowy trybuny na pierwszym łuku. Pojemność nowej trybuny ma wynosić 4,5 tysiąca miejsc, a pod nią ma znajdować się Muzeum Sportu Żużlowego. Warto dodać, że projekt ten ma pozwolenie na budowę.
Czy GKM postawi się Mistrzowi Polski? PLATINUM Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]
We wpisie, który na swoich mediach społecznościowych zamieścił Wiceprezydent, możemy przeczytać, że na tę chwilę nie ma możliwości sfinansowania remontu, korzystając wyłącznie ze środków budżetu miasta. Szansy na pozyskanie funduszy włodarze Bydgoszczy upatrują w Ministerstwie Sportu i Turystyki, do którego został złożony wniosek o dofinansowanie.
„Gdyby nie zmiany w finansach samorządów to wszystkie deklarowane wcześniej zadania byłyby zakończone lub w trakcie realizacji. Mimo to nie poddajemy się i szukamy możliwości finansowania budowy stadionu, gdzie tylko się da.” – Michał Sztybel.
Modernizacja stadionu żużlowego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z pewnością przełożyłaby się na zwiększenie frekwencji na meczach Abramczyk Polonii. Idealnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest fakt, że na prostej przeciwległej, która jest już po remoncie, co mecz zajęte są prawie wszystkie krzesełka, pomimo tego, że ceny biletów są na poziomie ekstraligowym.
Fot: facebook.com/MSztybel/
MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV
- Żużel. Artur Mroczka odpiera zarzuty „Klub otrzymał ode mnie informację”
- Żużel. Jamróg nie dał szans rywalom! Awans wywalczony w wielkim stylu
- Tai Woffinden niedługo wróci na tor?! „To jest człowiek ze stali”
- Motor Lublin uratował mecz z Włókniarzem! Problemy przed starciem ze Spartą
- Żużel. Remis jak niedosyt. Lebiediew – „Jestem zły na siebie”, a Kvech – „Cały czas się uczę”