Żużel - Best Speedway Tv

Bydgoszcz w trakcie poszukiwania środków na przebudowę stadionu | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bydgoszcz w trakcie poszukiwania środków na przebudowę stadionu

Bydgoszcz
Spis treści

Bydgoszcz w trakcie poszukiwania środków na przebudowę stadionu

Wielu kibiców z Bydgoszczy zadaje sobie pytanie kiedy nastąpi kolejny etap modernizacji stadionu przy ulicy Sportowej. Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Wiceprezydent Bydgoszczy – Michał Sztybel, który informuje, że gotowy jest projekt przebudowy trybuny na pierwszym łuku. Pojemność nowej trybuny ma wynosić 4,5 tysiąca miejsc, a pod nią ma znajdować się Muzeum Sportu Żużlowego. Warto dodać, że projekt ten ma pozwolenie na budowę.

Czy GKM postawi się Mistrzowi Polski? PLATINUM Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

345255321 2340308056143339 2968117388517775155 n 1
Bydgoszcz w trakcie poszukiwania środków na przebudowę stadionu 2

We wpisie, który na swoich mediach społecznościowych zamieścił Wiceprezydent, możemy przeczytać, że na tę chwilę nie ma możliwości sfinansowania remontu, korzystając wyłącznie ze środków budżetu miasta. Szansy na pozyskanie funduszy włodarze Bydgoszczy upatrują w Ministerstwie Sportu i Turystyki, do którego został złożony wniosek o dofinansowanie.

“Gdyby nie zmiany w finansach samorządów to wszystkie deklarowane wcześniej zadania byłyby zakończone lub w trakcie realizacji. Mimo to nie poddajemy się i szukamy możliwości finansowania budowy stadionu, gdzie tylko się da.” – Michał Sztybel.

Modernizacja stadionu żużlowego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z pewnością przełożyłaby się na zwiększenie frekwencji na meczach Abramczyk Polonii. Idealnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest fakt, że na prostej przeciwległej, która jest już po remoncie, co mecz zajęte są prawie wszystkie krzesełka, pomimo tego, że ceny biletów są na poziomie ekstraligowym.

Fot: facebook.com/MSztybel/

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×