Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Składy

Czy GKM postawi się Mistrzowi Polski? PLATINUM Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Platinum Motor Lublin

Autor: Patrycja Kowalczuk

Czy GKM postawi się Mistrzowi Polski? PLATINUM Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Zaczynamy 7. kolejkę PGE Ekstraligi od spotkania w Lublinie. Do Koziego Grodu zawita drużyna z Grudziądza, która aktualnie znajduje się w strefie spadkowej. Czy Koziołki pokażą wyższość na swoim torze? A może to goście zmotywowani swoją obecną sytuacją pokonają osłabioną drużynę PLATINUM Motoru Lublin?

ZOOleszcz GKM Grudziądz zanotował fatalny początek sezonu i po sześciu rundach zajmuje ostatnie miejsce w ekstraligowej tabeli. Dorobek punktowy Gołębi wynosi 1 i był on zdobyty w meczu z Częstochową. Drużyna z Grudziądza mierzyła się z wieloma problemami, w tym ze zdrowotnymi ich niekwestionowanego lidera – Nickiego Pedersena. Ostatni mecz, mimo iż przegrany, mógł wlać odrobinę nadziei w serca kibiców GKMu, ponieważ Pedersen odjechał sześć biegów i był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie zaraz po Fricke’u. Czy Duńczyk odnajdzie się na lubelskim torze? A może to Max Fricke będzie motorem napędowym dla Gołębi?

Fenomenalny mecz! Istna reklama żużla! – tak mówiło się o ostatnim meczu Motoru i mimo iż spotkanie zostało przegrane trzymało w napięciu do samego końca. Jednak mecz z Toruniem był spotkaniem wyjazdowym, a jak wypadną Koziołki na własnym torze? Pomimo osłabienia już w meczu z Wilkami pokazały, że u siebie są bardzo mocne. Czy tym razem też tak będzie? Jak wypadnie młodzież i co planuje sztab trenerski? Wszak w składzie zagościł Jan Rachubik, który nie odjechał jeszcze ani jednego biegu w Ekstralidze. Za to Bartosz Bańbor zadomowił się już na stałe w drużynie Mistrza Polski, natomiast w awizowanym składzie brakuje Kacpra Grzelaka.

Dużo pytań pojawiło się w kontekście tego meczu i pomimo, że to gospodarze są stawiani w roli faworytów, goście mogą sporo namieszać. O tym jak potoczą się losy tego spotkania przekonamy się już dzisiaj o godzinie 18:00. Mecz będzie można obejrzeć na Eleven Sport1 lub wysłuchać pełnej relacji w Radiu Freee oraz na stronie internetowej Radia Lublin.

Platinum Motor Lublin:
9. Jarosław Hampel
10. Jan Rachubik
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Cierniak
15. Bartosz Bańbor
16.

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Nicki Pedersen
2. Wadim Tarasienko
3. Frederik Jakobsen
4. Gleb Czugunow
5. Max Fricke
6. Kacper Pludra
7. Wiktor Rafalski

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE! – KLIKNIJ TUTAJ!

fot. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *