Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Brak ligi U24 problemem dla ostrowskiej młodzieży? „Szkoda, że nie ma tego w 1. Lidze”

żużel
Fot. TŻ Ostrovia

Autor: Jakub Bielak

Brak ligi U24 problemem dla ostrowskiej młodzieży? „Szkoda, że nie ma tego w 1. Lidze”

Arged Malesa Ostrów zaliczyła w 2022 roku krótką, jednoroczną przygodę z PGE Ekstraligą. Wówczas z kapitalnej strony pokazała się drużyna U24, która wygrała pierwszą edycję U24 Ekstraligi. W nagrodę, mimo spadku „dorosłej” drużyny, młodzi ostrowianie rywalizowali w swojej lidze również w sezonie 2023.

Ostrowianie stanęli do walki w U24 Ekstralidze wraz z ośmioma zespołami, których podstawowe drużyny rywalizowały w elicie w sezonie 2023. Tym razem również pokazali się oni z dobrej strony, chociaż nie na tyle, by obronić tytuł w tych rozgrywkach. Ostatecznie zakończyli sezon na trzeciej pozycji, wygrywając dziesięć z szesnastu spotkań.

O tym, jak ważna jest możliwość dodatkowej jazdy dla młodych zawodników, mówił w rozmowie z Kurierem Ostrowskim Sebastian Szostak. Młodzieżowiec Arged Malesy Ostrów złapał w trakcie sezonu 2023 kontuzję i przyznaje, że to właśnie U24 Ekstraliga pozwoliła mu odbudować formę oraz pewność siebie.

Zawsze jest ciężko złapać ten odpowiedni rytm, ale myślę, że potem w połowie sezonu troszkę było lepiej. Na pewno duża w tym zasługa zawodów U-24 Ekstraligi, bo dzięki temu mogłem złapać taki luz w jeździe i rytm i w ogóle. Co tydzień mieliśmy zawody. Pięć biegów w praktycznie każdych zawodach, super opcja. Szkoda, że nie ma tego w 1. Lidze. – powiedział Sebastian Szostak w rozmowie z Kurierem Ostrowskim.

Póki co trudno sobie wyobrazić, by rozgrywki na wzór U24 Ekstraligi powstały również w niższych ligach. Z drugiej jednak strony, mocniejsze powiązanie rozgrywek pierwszoligowych z ekstraligowymi i dalsza profesjonalizacja tej ligi, może umożliwić taki ruch w przyszłości. Sebastian Szostak w sezonie 2024 będzie jednak musiał radzić sobie bez dodatkowych kilkunastu spotkań w sezonie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *