Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Betard Sparta Wrocław pokazuje klasę w Ostrowie! Gapiński to za mało na Mistrzów Polski

Betard Sparta Wrocław

Betard Sparta Wrocław pokazuje klasę w Ostrowie! Gapiński to za mało na Mistrzów Polski

Arged Malesa Ostrów Wlkp. skazywana na porażkę w pojedynku z Mistrzem Polski Betard Sparta Wrocław i niestety Ci, co liczyli na szczęśliwe zakończenie w meczu byli w błędzie! Mistrz Polski nie zostawił złudzeń i pewnie wygrywa za 3 duże punkty 34:56.

Pierwszy wyścig meczu i już wielkie emocje w meczu! Tomasz Gapiński rozprowadził wrocławian w pierwszym łuku i ostrowianie wyszli na 5:1, następnie Gleb Czugunow ostro podjechał pod łokieć Timowi Sorensenowi, którego wywiózł w stronę bandy, gdzie efektem był upadek Duńczyka. Decyzją sędziego wykluczozny został Gleb Czugunow. W powtórce pewna wygrana Taia Woffindena.

2. bieg spotkania i kolejny upadek na pierwszym łuku. Kowalski po świetnym starcie przedłuża prostą startową i efektem czego zawodnik wrocławian nadział się na tylne koło Krawczyka. Po analizie powtórki, sędzia wyklucza Michała Curzytka z powtórki biegu. W powtórce pewnie wygrywa Bartłomiej Kowalski. Po dwóch biegach 6:6.

Kolejny bieg i kolejne emocje w tym meczu! Ale tym razem przez emocje na torze. Janowski dwoił i troił się, aby wyprzedzić jadącego na drugiej pozycji Grzegorza Walaska i ten manewr udał się na samej mecie Maciejowi. W czwartym wyścigu gospodarze wyszli na 5:1, ale tylko do wejścia w drugi łuk, gdzie Kowalski rozprowadził Krawczyka, który stracił dwie pozycje i spadł na ostatnie miejsce. Po pierwszej serii startów 13 do 11 dla gospodarzy.

W drugiej serii startów to mocne uderzenie dwa razy po 1:5 dla gości i szybko robi się 15 do 21 dla gości. W biegu 7 doszło na starcie do defektu maszyny Olivera Berntzona, mechanicy szybko próbowali podstawić drugą maszynę, ale nie zdążyli podmienić. W biegu pewnie wygrał Maciej Janowski i 17 do 25 w meczu.

W trzeciej serii startów to wrocławianie znowu mocno zaczynają od 1 do 5, gdzie znowu zawodnik gospodarzy Sebastian Szostak miał problem z motorem i podczas jazdy zaliczył defekt. W meczu 18 do 30 i Betard Sparta Wrocław zdobywa punkt bonusowy. W meczu brakuje emocji poza dwoma pierwszymi biegami w spotkaniu i inicjatywę wyraźnie przejęli wrocławianie. W biegu 9 to piękna walka Tomasza Gapińskiego, który pięknie powalczył z Glebem, gdzie na samej mecie pierwszy był Rosjanin z polskim paszportem.

Przed wyścigiem 10 drużynę z Ostrowa stać na chwile, obecną na pojedyncze ataki pojedynczych zawodników, a wrocławianie pewnie zmierzają do zwycięstwa w meczu. Bardzo dobrą formę prezentuje Maciej Janowski, który po raz kolejny pewnie wygrywa jazdą po zewnętrznej w biegu 10.

Przed ostatnią serią startową najlepszy ze strony ostrowian to Tomasz Gapiński, a ze strony Wrocławian Maciej Janowski i jak na razie Tai Woffinden, który jest niepokonany w meczu. Przewagę widać również w formacji juniorskiej na korzyść Betard Sparta Wrocław. W biegu otwierającym ostatnią serię zawodnik gospodarzy po raz kolejny łapie defekt, a pechowcem jest Grzegorz Walasek. W 11 biegu Tomasz Gapiński gonił Taia Woffindena i walczył dość ambitnie, ale nic to nie dało.

12 bieg zawodów i Michał Curzytek objeżdża Jakuba Krawczyka, który zdobył pierwszy punkt w sezonie na rywalu. W ostatnim biegu rundy zasadniczej wiadomo już, że Wrocław wygrał tę spotkanie, ponieważ na tablicy widnieje 27:45 i dość niespodziewanie pierwszy raz przegrał tai Woffinden, który przyjechał ostatni. Wygrał Maciej Janowski przed Oliverem Berntzonem i Chrisem Holderem po pięknej walce na dystansie.

W biegach nominowanych to piękna walka w 14 biegu Olivera Bernztona z Taiem Woffindenem. Pechowy Grzegorz Walasek nie liczył się w stawce. Wyścig zakończony 2 do 4 dla drużyny z Wrocławia. W ostatniej gonitwie spotkania zobaczyliśmy najlepszych zawodników tego dnia. Najlepszy okazał się Maciej Janowski, a na drugim miejscu zameldował się Chris Holder, który pięknym atakiem wyprzedził Gleba Czugunowa na dystansie. Na koniec spotkanie kończy się wynikiem 34:56 dla Betard Sparty Wrocław.

Arged Malesa Ostrów – 34 pkt.
9. Tomasz Gapiński – 8+1 (2,2,2,1*,1,0)
10. Oliver Berntzon – 8+1 (3,w,1*,2,2)
11. Kacper Grzelak – NS (-,-,-,-)
12. Grzegorz Walasek – 4 (1,1,2,d,0)
13. Chris Holder – 10+1 (3,1,1,2,1*,2)
14. Sebastian Szostak – 1 (1,0,d)
15. Jakub Krawczyk – 2 (2,0,0)
16. Tim Soerensen – 1 (1,0)

Betard Sparta Wrocław – 56 pkt.
1. Gleb Czugunow – 11+1 (w,1*,3,3,3,1)
2. Mateusz Panicz – NS (-,-,-,-,-)
3. Tai Woffinden – 12+3 (3,2*,2*,2*,0,3)
4. Zastępstwo Zawodnika
5. Maciej Janowski – 17 (2,3,3,3,3,3)
6. Bartłomiej Kowalski – 5 (3,2,0)
7. Michał Curzytek – 2 (w,1,1)
8. Daniel Bewley – 9+1 (0,2*,3,0,3,1)

fot. Anna Kłopocka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x