Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Betard Sparta Wrocław już dawno go obserwowała! Jednak to prawda i dopięli swego

relacja ze sparingu
fot. Michał Szmyd

Autor: Redakcja

Betard Sparta Wrocław już dawno go obserwowała! Jednak to prawda i dopięli swego

Jakub Krawczyk, młody żużlowiec, wzmacnia Spartę Wrocław, a dokładnie skład juniorski na sezon 2024. Po porozumieniu między Betard Sparta Wrocław a Arged Malesą Ostrów Wielkopolski, Krawczyk dołącza do drużyny ze stolicy Dolnego Śląska na zasadzie wypożyczenia.

Krawczyk, który wywodzi się z Ostrowa, to jeden z najbardziej obiecujących żużlowców w młodego pokolenia w Polsce. W minionym sezonie, reprezentując barwy klubu z Ostrowa, wystartował w 75 wyścigach, osiągając średnią 1,533 punktu na pojedynek.

Wspieramy Jakuba Krawczyka w jego rozwoju sportowym

Wypożyczenie Krawczyka przez Spartę nie było jednak szybką decyzję, podjętą pod wpływem chwili. Jak mówi dyrektor sportowy Sparty, zawodnikowi przyglądali się już od dłuższego czasu. W klubie mają nadzieję na to, że pobyt we Wrocławiu pomoże w jego rozwoju, dzięki czemu wskoczy na jeszcze wyższy poziom.

– Karierze Jakuba Krawczyka z uwagą przyglądamy się od samego początku. To w naszej ocenie zawodnik z ogromnym potencjałem, który mimo młodego wieku ma już także spore doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że starty we Wrocławiu przyspieszą jego sportowy rozwój i pozwolą mu wskoczyć na jeszcze wyższy poziom – mówi Jakub Król, Dyrektor Sportowy Betard Sparty Wrocław na łamach oficjalnej strony klubowej.

Młodzieżowcy Sparty
Sparta
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *