Betard Sparta Wrocław drugim wicemistrzem Drużynowych Mistrzostw Polski

Betard Sparta Wrocław w dwumeczu zwyciężyła z RM Solar Falubazem Zielona Góra 82:77 i została drugim wicemistrzem tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligii. 


Najlepiej ze startu w pierwszym biegu Chris Holder, jednak cała czwórka jechała w kontakcie. Rohan Tungate gonił Holdera, jednak zawodnik Betard Sparty się obronił. Max Fricke na ostatnim okrążeniu wyminął Michael’a Jepsen’a Jensen’a. Wyscig juniorski wygrał Damian Pawliczak. Zaciekle atakował go Gleb Chugunov, ale bezskutecznie. Mateusz Tonder poradził sobie z Michałem Curzytkiem. W gonitwie trzeciej Max’a Fricke’a pociągnęło na pierwszym wirażu, co wykorzystał Martin Vaculik. Australijczyk napędzał się po zewnętrznej by wyprzedzić Vaculika, aczkolwiek to nie wystarczyło. Maciej Janowski z jednym punktem. Czwarte ściganie zakończyło się remisem. Piotr Protasiewicz pewnie bronił się przed Dan’em Bewley’em. Gleb Chugunov przed Damianem Pawliczakiem. 

Atomowy moment startowy Chris’a Holder’a w wyścigu piątym. Australijczyk od razu pomknął po pewne trzy punkty. Znakomitą akcją popisał się Max Fricke, który wszedł wszedł pod łokieć Rohan’a Tungate’a i dojechał do swojego kolegi z drużyny. W następnej gonitwie pewne zwycięstwo odniósł Martin Vaculik, a tuż za nim pędził Maciej Janowski. Michał Curzytek daleko z tyłu. W siódmym biegu najlepiej spod taśmy wyszedł duet Holder – Bewley i od razu wyjechali na podwójne prowadzenie. Patryk Dudek szukał ścieżek by wyminąć Brytyjczyka, jednak bez skutku. 

Niesamowicie szybki Martin Vaculik w wyścigu ósmym sięgnął po kolejną trójkę. Za jego plecami przyjechała para wrocławian, a z tyłu Piotr Protasiewicz.  W biegu dziewiątym spotkali się niepokonani – Chris Holder i znów Martin Vaculik. To Słowak zachował to miano, gdyż przyjechał na pierwszym miejscu. Michael Jepsen Jensen bez punktu. Mocne uderzenie Spartan w gonitwie dziesiątej. Max Fricke wyprzedził Patryka Dudka, a że to Magic znajdował się na prowadzeniu to Betard Sparta zwyciężyła podwójnie. 

W biegu jedenastym kapitalny start pary Fricke – Holder i to oni wyjechali na prowadzenie. Piotr Protasiewicz kąsał Max’a Fricke’a, jednak Polakowi nie udało się tym nic wskórać. Następny wyścig został przerwany. Ostrzeżenie dostał Martin Vaculik. W powtórce Słowak odstawił swoich rywali i wyjechał na pierwszą pozycję. Atakował go Gleb Chugunov, któremu bardzo mało zabrakło by wyprzedzić Martin’a. Mateusz Tonder wyminął na dystansie Michała Curzytka. Na starcie w gonitwie trzynastej defekt zanotował Patryk Dudek. Wrocławianie od razu wyjechali na dwa pierwsze miejsca. Zdobyte pięć punktów dały drużynie z Dolnego Śląska brązowy medal. 

Bieg czternasty 4:2 zwyciężyła młodzieżowa para gości. Maciej Janowski poradził sobie z Damianem Pawliczakiem. Ostatni wyścig sezonu na Olimpijskim to podwójna wygrana Falubazu. Martin Vaculik zdobył kolejną trójkę, więc mecz ten zakończył z osiemnastoma punktami na swoim koncie. Max Fricke wielokrotnie atakował Piotra Protasiewicza, ale bez skutku.

 Po wręczeniu brązowych medali głos zabrał kapitan Betard Sparty Wrocław – Maciej Janowski, który podziękował kibicom za cały sezon. Na trybunach mogliśmy też usłyszeć „Maksym Drabik Maksym” w ramach podziękowania i wsparcia dla nieobecnego od kilku spotkań Maksyma Drabika. 

Punktacja:

Betard Sparta Wrocław:

9. Chris Holder – 14 (3,3,3,2,3,0)

10. Przemysław Liszka – nie startował

11. Tai Woffinden – ZZ

12. Max Fricke – 10+3 (1,2,2*,2*,2*,1)

13. Maciej Janowski – 11+3 (1*,2,1*,3,2*,2)

14. Gleb Chugunov – 7+1 (2,1*,2,2)

15. Michał Curzytek – 0 (0,0,0)

16. Dan Bewley – 8+2 (2,2*,1*,3,0)

RM Solar Falubaz Zielona Góra:

1. Michael Jepsen Jensen – 1 (0,1,0,-,-)

2. Martin Vaculik – 18 (3,3,3,3,3,3)

3. Rohan Tungate – 3 (2,0,-,0,1)

4. Piotr Protasiewicz – 7+1 (3,1,0,1,2*)

5. Patryk Dudek – 2 (0,1,1,D,-)

6. Damian Pawliczak – 4 (3,0,0,1)

7. Mateusz Tonder – 5 (1,0,1,3)

8. Fabian Ragus – nie startował  

fot.speedwayekstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.