Żużel - Best Speedway Tv

Betard Sparta pewnie wygrywa, Falubaz musi oglądać się na rywali. Betard Sparta Wrocław - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 53:37. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Betard Sparta

Betard Sparta pewnie wygrywa, Falubaz musi oglądać się na rywali. Betard Sparta Wrocław – Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 53:37.

Betard Sparta pewnie wygrywa, Falubaz musi oglądać się na rywali. Betard Sparta Wrocław – Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 53:37.

Betard Sparta Wrocław zwyciężyła nad Marwis.pl Falubazem Zielona Góra 53:37. Rajderem meczu został Daniel Bewley, który w czterech startach uzyskał dziewięć punktów. 

Mecz zaczął się dopiero dwie godziny później niż planowano. Wszystko przez ulewny deszcz, który unosił się nad Stadionem Olimpijskim.

Pierwszy bieg był bez historii. Wygrał Tai Woffinden, który już od początku znajdował się z przodu stawki. Za nim do mety przyjechał Patryk Dudek, trzeci był Artem Laguta. Wyścig juniorski  zakończył się podwójnym zwycięstwem gospodarzy. Przemysław Liszka minał Nile Tuffta i pomknął po pewne trzy punkty. Michał Curzytek najpierw uporał się z jakubem Osyczką, a póżniej wykorzystał błąd Tuffta i wyjechał na drugą pozycję.

Trzecie ściganie to kapitalna walka Macieja Janowskiego z Patrykiem Dudkiem. Wrocławianin przez cztery okrążenia szukał ścieżki by wyprzedzić Dudka, wynosząc się tym samym raz na zewnętrzną a raz szukając drogi przy krawężniku. Już wydawało się, że zielonogórzanin dojedzie pierwszy do mety, jednak Janowski wyprzedził go na samej mecie. Gleb Chugunov dojechał na trzecim miejscu, Matej Zagar bez punktów. Już na początku czwartego biegu defekt zanotował Michał Curzytek. Daniel Bewley wykorzystał czwarte pole i po “szerokiej” wyprzedził Piotra Protasiewicza. Remis na zakończenie pierwszej serii. 

Piotr Żyto nie czekał na dalszy rozwój meczu i dokonał zmiany. Na torze zamiast Damiana Pawliczaka zobaczyliśmy Mateusza Tondera. Para Laguta-Chugunov wygrała pięć do jednego i  powiększyli przewagę do dwunastu punktów. Bieg szósty to pierwsza wygrana gości. Max Fricke i Matej Zagar wyszli na podwójne prowadzenie, jednak Maciej Janowski szybko wyprzedził Słoweńca i ruszył w pogoń za Australijczykiem, jednak bezskutecznie. Następne ściganie to odpowiedź Betard Sparty. Daniel Bewley błyskawicznie wyszedł ze startu i wypchnął Patryka Dudka. Zielonogórzanin utrzymał jednak swoją pozycję i nie dał się przebić Woffindenowi. Nile Tufft zanotował defekt. 

W biegu ósmym świetnie ze startu wyjechał Janowski, a w pogoń za nim ruszył Max Fricke. Górą w tej walce okazał się jednak Polak. Piotr Protasiewicz przyjechał trzeci, Michał Curzytek bez punktów. W wyścigu dziewiątym początkowo na prowadzeniu znajdował się Tai Woffinden, jednak Brytyjczyka pociągnęło na pierwszym łuku. Problemy rywala wykorzystał Max Fricke i wyszedł na pewne prowadzenie. Remis. W kolejnym biegu atomowo wystartował Artem Laguta, którego do końca gonił Patryk Dudek, jednak bez skutku. Trzeci jechał Gleb Chugunov, a daleko za nim Jakub Osyczka. 

W wyścigu jedenastym najlepiej ze startu Gleb Chugunov, jednak szybko został wyprzedzony przez najjaśniejszą postać drużyny Falubazu – Maxa Fricke. Tai Woffinden z problemami zanotował defekt. W biegu dwunastym mieliśmy podwójną rezerwę taktyczną ze strony gości – za Mateja Zagara zobaczyliśmy Patryka Dudka a w miejsce Nile Tuffta pojechał Jakub Osyczka. Artem Laguta od razu wyjechał na prowadzenie.

Dudek bez większego problemu wyprzedził Przemysława Liszkę, jednak nie był w stanie dogonić Rosjanina. Trzynaste ściganie to znów pojedynek Dudka z Janowskim. Zwycięsko z tego boju wyszedł wrocławianin, który znalazł odpowiednią prędkość i przedłużył prostą, tym samym wyjeżdżając przed popularnego Duzersa. Daniel Bewley przed Damianem Pawliczakiem. 47:31. 

Pierwszy z wyścigów nominowanych zakończył się podwójnym zwycięstwem duetu Chugunov-Woffinden. Piotr Protasiewicz zbliżyć się do Brytyjczyka, jednak nie dało to większego skutku. Ostatni bieg wieczoru to odpowiedź gości i mocne zakończenie tego spotkania. Fricke i Dudek dowieźli do mety pięć punktów. Maciej Janowski szukał odpowiedniej ścieżki na wyprzedzenie rywali, jednak na próżno.

Betard Sparta Wrocław z dorobkiem trzydziestu punktów wygrywa rundę zasadniczą PGE Ekstraligi. Bardziej skomplikowaną sytuację ma Marwis.pl Falubaz Zielona Góra, który przed niedzielnymi spotkaniami ma sześć punktów i zajmuje siódme miejsce. O końcowym ułożeniu zadecyduje mecz pomiędzy GKMem Grudziądz a Włokniarzem Częstochową.

Punktacja: 

Betard Sparta Wrocław:

 • 9. T. Woffinden – 7+2 (3,1,1*,D,2*)
 • 10. D. Bewley – 9 (3,3,2,1)
 • 11. A. Laguta – 10 (1,3,3,3,0)
 • 12. G. Chugunov – 9+1 (1,2*1,2,3)
 • 13. M. Janowski – 12 (3,2,3,3,1)
 • 14. M. Curzytek – 2+1 (2*,D,0)
 • 15. P. Liszka – 4 (3,0,1)

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:

 • 1. M. Fricke – 15+1 (2,3,2,3,3,2*)
 • 2. M. Zagar – 1 (0,1,0,-)
 • 3. D. Pawliczak – 0 (0,-,-,0,0)
 • 4. P. Protasiewicz – 6+1 (2,1,1*,1,1)
 • 5. P. Dudek – 13 (2,2,2,2,2,3)
 • 6. J. Osyczka – 1 (0,1,0,0)
 • 7. N. Tufft – 1 (1,D,-)
 • 8. M. Tonder – 0 (0)

fot. speedwayekstraliga.pl

Zostaw komentarz

0/100

×