Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Belle Vue Aces górą w starciu z Kings Lynn Stars. Cook i Bewley poprowadzili zespół do zwycięstwa [RELACJA]

Belle Vue Aces
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Belle Vue Aces górą w starciu z Kings Lynn Stars. Cook i Bewley poprowadzili zespół do zwycięstwa [RELACJA]

W poniedziałek żużlowe emocje mieliśmy w Wielkiej Brytanii. Tam odbył się jeden zaległy mecz Premiership. Na stadionie w Manchesterze Belle Vue Aces podejmowali u siebie zespół Kings Lynn Stars. Po pełnym emocji starciu górą wyszli z niego zawodnicy zespołu gospodarzy, z których najlepsi byli Daniel Bewley i Ben Cook.

Pierwotnie spotkaniu obu ekip miało odbyć się 15 kwietnia. Wtedy jednak przez niekorzystne prognozy pogody zdecydowano o odwołaniu spotkania i przełożeniu go na 20 maja. Drużyna z Kings Lynn do poniedziałkowego meczu przystępowała w osłabieniu. Goście nie mogli skorzystać z Tobiasza Musielaka, który leczy kontuzję obojczyka, jakiej doznał w starciu z Brimingham Brummies. Stars za swojego lidera mieli możliwość stosowania zastępstwa zawodnika. Starcie obu ekip było również szczególne dla lidera Belle Vue Daniela Bewleya. Brytyjczyk bowiem obchodzi dzisiaj urodziny i na pewno liczył na bardzo dobry występ.

Początek meczu przyniósł mocną wymianę ciosów i podwójne zwycięstwa zarówno ze strony gospodarzy jak i gości. W pierwszej serii górą byli jednak gospodarze, którzy dwoma zwycięstwami stosunkiem 4:2 zdołali wyjść na czteropunktowe prowadzenie. Zaraz po kosmetyce toru ich przewaga została jeszcze bardziej powiększona. „Asy” znów zanotowały podwójne zwycięstwo, powiększając zaliczkę o kolejne cztery „oczka”. Wtedy wydawało się, że kolejne wyścigi mogą przynieść zwycięstwa drużyny Belle Vue Aces.

Tak się jednak nie stało, gdyż w pozostałych gonitwach drugiej serii startów gospodarze nie powiększyli przewagi. Tak było również w kolejnych czterech biegach, które zakończyły się równym podziałem punktów. W wyścigu dwunastym goście zdołali odrobić dwa punkty do Aces, co zwiastowało jeszcze emocje w ostatnich trzech wyścigach. Kings Lynn Stars liczyli się w walce nawet o zwycięstwo. W wyścigu czternastym minimalnie zwyciężyli gospodarze, pieczętując tym samym zwycięstwo w tym spotkaniu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 48:42.

W drużynie Belle Vue Aces wyróżnić trzeba Bena Cooka i Daniela Bewleya. Obaj zawodnicy zanotowali świetne występy zdecydowanie, przybliżając swoją ekipę do odniesienia triumfu na swoim obiekcie. Swoje ważne punkty dołozyli również Brady Kurtz, Norick Bloedorn i Jaimon Lidsey. W zespole gości natomiast najlepszy był Michael Palm Toft mający na swoim koncie jedenaście „oczek” z jednym bonusem. Drugim najlepszym zawodnikiem był Niels Kristian Iversen, a solidnie w Manchesterze punktowali Patryk Wojdyło i Anders Rowe.

Belle Vue Aces: 48

1. Brady Kurtz – 2′, 3, 2, 1′, 0 = 8+2
2. Norick Bloedorn – 3, 0, 3, 1′ = 7+1   
3. Jaimon Lidsey – 1, 2′, 2, 2 = 7+1 
4. Ben Cook – 3, 3, 1′, 3, 2 = 12+1
5. Daniel Bewley – 3, 3, 3, 2 = 11 
6. Connor Mountain – 0, 0, 0, 1 = 1 
7. Connor Bailey – 1, 1, 0, 0 = 2

Kings Lynn Stars: 42

1. Tobiasz Musielak – z/z
2. Richard Lawson – 0, 1, 1′, 1′ = 3+2
3. Niels-Kristian Iversen – 2, 0, 2, 0, 3, 3 = 10
4. Michael Palm Toft – 0, 1′, 3, 2, 3, 2 = 11+1 
5. Nicolai Klindt – 1, 2, 1′, 0 = 4 +1
6. Patryk Wojdylo – 3, 2, 0, 1, 1 = 7
7. Anders Rowe – 2′, 0, 2, 3, 0 = 7+1

GODAAx8XwAAldRY
Fot. Taylor Lanning
GODAAyFXUAAl3DH
Fot. Taylor Lanning

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×