Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Vadim Tarasienko odchodzi, nowy zawodnik wkracza na jego miesjce! Zmiana w składzie King’s Lynn Stars

Vadim Tarasienko
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Redakcja

Best Speedway Tv

Vadim Tarasienko odchodzi, nowy zawodnik wkracza na jego miesjce! Zmiana w składzie King’s Lynn Stars

Vadim Tarasienko, rosyjski zawodnik z polskim paszportem, zaskoczył fanów King’s Lynn Stars swoją nagłą decyzją o zrezygnowaniu ze startów w Wielkiej Brytanii. Pomimo obiecującego początku sezonu 2024, gdzie zdobył 19 punktów z bonusem w trzech meczach i był trzecim najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, Tarasienko podjął nieoczekiwaną decyzję.

Informacja o jego rezygnacji nadeszła we wtorek po południu, kiedy to kierownictwo klubu otrzymało potwierdzenie od menadżera zawodnika. Keith Chapman, promotor King’s Lynn Stars, wyraził swoje rozczarowanie, ale jednocześnie zrozumienie dla decyzji Tarasienki.

-„Bardzo przykro było mi słyszeć o decyzji Wadima. Ma swoje powody i to wielka szkoda, ale musieliśmy działać szybko, aby podpisać kontrakt z jego następcą” – powiedział Chapman w rozmowie z kingslynn-speedway.com.

W związku z nagłą lukią w składzie, King’s Lynn Stars natychmiast rozpoczęli poszukiwania nowego zawodnika. Wybór padł na Nicolaia Klindta, doświadczonego duńskiego zawodnika, który niedawno stracił angaż w Oxford Spires. Klindt, mający bogate doświadczenie, szybko został zaakceptowany przez kibiców jako nowy członek zespołu.

Nicolaia Klindta z pewnością czeka trudne zadanie, aby zastąpić Tarasienkę, który zdążył już zaskarbić sobie sympatię fanów. Jednakże King’s Lynn Stars liczą na to, że Klindt wkrótce zintegruje się z zespołem i pomoże mu osiągnąć sukces w dalszej części sezonu.

Zmiana w składzie King’s Lynn Stars jest kolejnym przykładem na to, jak dynamiczny może być świat speedwaya, gdzie decyzje zawodników mogą niespodziewanie wpłynąć na losy całego zespołu. Dla fanów jest to czas niepewności, ale także nadziei na nowe możliwości i emocjonujące wyścigi w nadchodzących tygodniach.

Żużel
Fot. Emilia Hamerska-Legnas
Vadim Tarasenko
fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *