Żużel - Best Speedway Tv

Znów to zrobił! Bartosz Zmarzlik wygrywa w Grand Prix Łotwy [RELACJA] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Znów to zrobił! Bartosz Zmarzlik wygrywa w Grand Prix Łotwy [RELACJA]

Zmarzlik

Znów to zrobił! Bartosz Zmarzlik wygrywa w Grand Prix Łotwy [RELACJA]

Prawdziwe święto żużla na Łotwie! Bartosz Zmarzlik po raz kolejny w tym sezonie wygrał rundę Grand Prix. Tym razem okazał się najlepszy na stadionie w Rydze. W finale pokonał Fredrika Lindgrena oraz Martina Vaculika. Tym samym przeszedł do historii wyrównując rekord Tomasza Golloba.

Makabryczny wypadek w Rydze! Duńczyk wyleciał za bandę!

Na stadionie w Rydze zasiadł komplet publiczności, która w szczególności dopingowała miejscowych zawodników. Pierwszą okazję radości mieli w inauguracyjnej gonitwie. Andrzej Lebiediew wystrzelił z czwartego pola i pewnie pomknął po trzy punkty. W drugim wyścigu doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Anders Thomsen zahaczył o tylne koło Jasona Doyle’a i z impetem uderzył w dmuchaną bandę. Duńczyk wyleciał za ogrodzenie, w konsekwencji czego był niezdolny do dalszej jazdy.

Poza Doylem turniej dobrze rozpoczęli Daniel Bewley oraz Bartosz Zmarzlik, którzy wygrali swoje pierwsze biegi. Polak w czwartej odsłonie dnia stoczył zaciętą walkę o trzy punkty z Fredrikiem Lindgrenem. Po przerwie Szwed zaznaczył swoje ambicje na sobotnie popołudnie i przywiózł za plecami swoich rywali. W wyścigu siódmym zawodnicy znów zapoznali się z nawierzchnią toru. Na pierwszym łuku upadli Francis Gusts, Leon Madsen oraz Martin Vaculik. Na szczęście wszyscy wstali o własnych siłach. Sędzia winnym zdarzenia uznał młodego Łotysza.

Po dwóch seriach startów na czele znajdował się Daniel Bewley z kompletem punktów. W połowie zawodów znacznie więcej korzyści zawodnikom dawała wewnętrzna część toru. Bartosz Zmarzlik skomplikował nieco swoją sytuację. W biegu nr 11 lidera lubelskich Koziołków delikatnie postawiło, przez co spowodował upadek Macieja Janowskiego. Arbiter nie mógł podjąć innej decyzji niż wykluczenie reprezentanta Polski.

Jako pierwszy udział w półfinałach zapewnił sobie Leon Madsen. Do Duńczyka szybko dołączyli Fredrik Lindgren oraz Max Fricke. Pierwszą “trójkę” przy swoim nazwisku zapisali Maciej Janowski oraz niespodziewanie Szwed, Kim Nilsson. Kluczowa dla Polaków okazał się siedemnasta gonitwa. W niej pod taśmą stanęli Patryk Dudek oraz Maciej Janowski. Obu żużlowców pogodził Martin Vaculik, który wywalczył tym samym awans, a biało-czerwoni musieli obejść się smakiem. Jedynym reprezentantem Polski w półfinałach okazał się Bartosz Zmarzlik. Runda zasadnicza padła łupem Fredrika Lindgrena. Szwed na swoim koncie zgromadził 12 punktów.

Zgodnie z oczekiwaniami do finału wjechali Zmarzlik z Lindgrenem. W pierwszej odsłonie drugiego półfinału na pierwszym łuku upadł Daniel Bewley. Powtórka wyścigu padła łupem Taia Woffindena. W decydującej gonitwie znalazł się także Martin Vaculik. Emocje sięgnęły zenitu. Tuż po starcie doszło do kontaktu pomiędzy Polakiem a Szwedem, przez co ten drugi zaliczył niegroźny upadek. W powtórce drugie ostrzeżenie otrzymał Brytyjczyk, za co nie oglądaliśmy do w kolejnym podejściu.

Reklamy

W nim najlepiej ze startu wyszedł Fredrik Lindgren, jednak tuż za plecami miał Bartosza Zmarzlika, który ani myślał odpuszczać. Budując prędkość po zewnętrznej minął klubowego kolegę i tym samym przeszedł do historii. Wychowanek gorzowskiej Stali wyrównał rekord Tomasza Golloba w ilości wygranych rund Grand Prix (22).

PUNKTACJA:

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Bartosz Zmarzlik32W223315
2Fredrik Lindgren232232216
3Martin Vaculik131232113
4Tai Woffinden133133W14
5Jason Doyle32203111
6Max Fricke21331111
7Leon Madsen1233009
8Daniel Bewley3301108
9Robert Lambert013127
10Maciej Janowski201317
11Andrzej Lebiediew32W117
12Mikkel Michelsen012227
13Patryk Dudek202026
14Kim Nilsson011305
15Francis Gusts1W0001
16(R2) Ernest Matiuszonok101
17(R1) Ricards AnsviesulisU00
18Anders ThomsenW0

Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×