Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Makabryczny wypadek w Rydze! Duńczyk wyleciał za bandę!

Duńczyk
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Bartosz Glapiak

Makabryczny wypadek w Rydze! Duńczyk wyleciał za bandę!

Nieszczęśliwie rozpoczęło się debiutanckie Grand Prix Łotwy na stadionie w Rydze. W drugim wyścigu turnieju doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Anders Thomsen zahaczył o tylne koło rywala i z impetem uderzył w dmuchaną bandę. Duńczyk wyleciał za ogrodzenie!

Żużel. Czy Piła i Tarnów podtrzymają szansę w walce o play-offy? Szansa dla Gniezna! Zapowiedź niedzielnych spotkań 2. LŻ

Zawodnicy od początku biegów walczyli o pozycje. Nie inaczej było w przypadku Andersa Thomsena oraz Jasona Doyle’a. Na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia jeden z liderów ebut.pl Stali Gorzów zahaczył o tylne koło Australijczyka. W konsekwencji stracił panowanie nad motocyklem i z dużą prędkością uderzył w bandę.

Duńczyk wylądował w pasie bezpieczeństwa. Przy poszkodowanym od razu zjawiły się służby medyczne. Pierwsze informacje dobiegające z toru były pozytywne. Wypadek wyglądał jednak okropnie. Reprezentant kraju Hamleta jest niezdolny do dalszej jazdy w turnieju w Rydze. Został przetransportowany na noszach do szpitala.

O dalszym stanie zdrowia Andersa Thomsena będziemy informować.

Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *