Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Bartosz Zmarzlik wniebowzięty po zdobyciu 4. tytułu „Zrobiliśmy to, złoty medal dla Polski”

Bartosz Zmarzlik
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Bartosz Zmarzlik wniebowzięty po zdobyciu tytułu „Zrobiliśmy to, złoty medal dla Polski”

Dzisiejsza ostatnia runda tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix, która odbywała się w Toruniu, przyniosła nam ostateczne rozstrzygnięcia. Do turnieju Bartosz Zmarzlik przystępował z 6 punktową przewagą nad Fredrikiem Lindgrenem. Na Motoarenie zawodnicy stoczyli świetną batalię.

Obaj żużlowcy spokojnie zapewnili sobie awans do półfinałów, które Polak i Szwed wygrywali. Ostateczne starcie miało miejsce w finale. Bartosz Zmarzlik, żeby zapewnić sobie złoty, musiał przyjechać na miejscu innym niż czwarte, w przypadku zwycięstwa Fredrika Lindgrena. 28-latek zrobił to, zdobywając swój czwarty tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Oto co Zmarzlik powiedział po zdobyciu złotego medalu w wywiadzie dla Eurosportu.

Powiem to po raz czwarty, że zawsze, gdy tu przyjeżdżam na jakiekolwiek zawody, wchodzę w ten tunel i mocno, głęboko patrzę do góry, bo takie wspomnienia, jakie mam z Torunia, to nie mam prawie znikąd, więc dziękuje wam, mocno, gorąco, nie tylko Toruniowi za wsparcie, bo byliście dzisiaj niesamowici. Zrobiliśmy to, złoty medal dla Polski, dziękuje i już dzisiaj mówię: Walczymy dalej – wykrzyczał na podium Bartosz Zmarzlik w rozmowie dla Eurosportu.

Dla Zmarzlika triumf w Toruniu był przypieczętowaniem jego czwartego tytułu w karierze. Biorąc pod uwagę jego wiek i to, że na pewno jeszcze dobre kilka lat jazdy przed nim, istnieje szansa na wyrównanie rekordu Ivana Maugera i Tonego Rickardssona, czyli 6 złotych medali, a kto wie, może Polak pokusi się o pobicie żużlowych asów i 7 tytułów lub więcej.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *